Puchar Francji: Évreux FC 27 - FC Mtsapere 3-0 (0-0)

17 listopada na Stade du 14 Juillet Madeleine 2 w Évreux odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Evreux FC a FC Mtsapere. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Evreux FC 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Stade du 14 Juillet Madeleine 2 | Widzów: 1000 | Arbiter: C. Fabry
J. Gomis 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka FC Mtsapere zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Evreux FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Soidriemu Alaidine'owi z FC Mtsapere. Była to 23. minuta meczu.

W 23. minucie Elie N'Zeyi zastąpił Jeana-Paula N'djolego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Evreux FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jean-Paul N'djoli.

Trener FC Mtsapere postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Valériego Jafarisona i na pole gry wprowadził napastnika Benyamina M'sę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie kartkę otrzymał El-Yanour Mcolo z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Evreux FC w 89. minucie spotkania, gdy Brian Landini zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Abdallahowi Halifie, zawodnikowi FC Mtsapere.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie wynik ustalił Jean Gomis.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Abdallah Halifa90′
 89′ (k.) Brian Landini
Soidri Alaidine23′
Abdoulaye Samassa
Faize Ali Charif
Teddy Antoine
Valérie Jafarison84′
 90′ Jean B'Sieune Gomis
El-Yanour Mcolo89′
23′ Elie Gael N'Zeyi
Benyamin M'sa84′
23′  48′ Jean-Paul N'djoli
Kadri Souffou52′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Evreux FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w pierwszej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół FC Mtsapere w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.