Puchar Francji: ESM Gonfreville-l'Orcher - US Créteil-Lusitanos 5-2 (1-1,1-1)

7 grudnia na Stade Maurice Bacquet w Gonfreville-l'Orcher odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Gonfreville a US Créteil-Lusitanos. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Gonfreville 5-2, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 566 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stade Maurice Bacquet | Widzów: 566 | Arbiter: E. Caron
M. Bouhmidi 9',111'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Stive Mendy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gonfreville , strzelając gola w siódmej minucie meczu.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie gola wyrównującego strzelił Mohammed Bouhmidi.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Şerefowi Büyükowi z drużyny gospodarzy. Była to 19. minuta pojedynku. W 40. minucie Mamadou Diallo zastąpił Abdelmalka Mokdada. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amine Abdellaoui z Gonfreville, a w 54. minucie Maxime'a De Taddeo z drużyny przeciwnej. Po chwili trener US Créteil-Lusitanos postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gerauda N'Sele'a wszedł Jason Buaillon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

W 67. minucie żółtą kartką został ukarany Stive Mendy, zawodnik Gonfreville. Trener Gonfreville postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Amine Abdellaouiego i na pole gry wprowadził napastnika Mansoura Diallę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christophera Baptistę z US Créteil-Lusitanos, a w 73. minucie Kamala Hamoudę z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Kamal Hamouda został zmieniony przez Mohameda Mankoura, a za Şerefa Büyüka wszedł na boisko Kévin Auzou, co miało wzmocnić zespół Gonfreville. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Baptistę na Zakarię Belkouche. W drugiej połowie nie padły bramki.

Yamadou Fofana
50′ 67′ Amine Abdellaoui
Mady Soaré
19′ 84′ Şeref Can Büyük
Christopher Baptista70′ 90′
Wilfried Dodard
Mamadou Lamarana Diallo40′
110′ Abdoul Nourou
Matthias Llambrich
73′ 73′ Kamal Hamouda
Geraud N'Sele60′
 7′, 112′, 116′ 67′ Stive Mendy
Mohammed Karim Bouhmidi  9′, 111′
 119′ Mouhadi Thioubou
Ryad Habbas
Vincent Curcio
Vivien Cédille
84′ Kévin Auzou
Zakaria Belkouche90′
73′ Mohamed El Amine Mankour
Lucas Larade
67′  97′ Mansour Diallo
Jason Buaillon60′
110′ 116′ Ibrahim Doro
Abdelmalek Mokdad40′

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Maxime De Taddeo, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 54. minucie.

Piłkarze Gonfreville w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 97. minucie na listę strzelców wpisał się Mansour Diallo.

W pierwszych minutach drugiej części dogrywki w zespole Gonfreville doszło do zmiany. Ibrahim Doro wszedł za Abdoula Nourou.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 111. minucie Mohammed Bouhmidi ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 3-2 zdobył po raz drugi w ósmej minucie przed zakończnieniem dogrywki Stive Mendy.

W 116. minucie żółtą kartkę obejrzał Ibrahim Doro z Gonfreville.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gonfreville w 116. minucie spotkania, gdy Stive Mendy strzelił czwartego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż przed końcem dogrywki wynik ustalił Mouhadi Thioubou.

W dogrywce obie drużyny zdobyły gole, ale lepsze okazało się Gonfreville zdobywając cztery bramki.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Drużyna Gonfreville wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.