Reklama

Reklama

Puchar Francji: ESM Gonfreville-l'Orcher - Lille OSC 0-2 (0-0)

18 stycznia na Stade Océane w Hawrze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Gonfreville a Lille OSC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lille OSC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 15,491 widzów.

18 stycznia na Stade Océane w Hawrze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Gonfreville  a Lille OSC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lille OSC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 15,491 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie za Domagoja Bradaricia wszedł Reinildo. Po chwili trener Gonfreville postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kamala Hamoudę wszedł Mohamed Mankour, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Gonfreville nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Reklama

Chwilę później trener Lille OSC (”Mastify”) postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Luiza Arauja. Na boisko wszedł Victor Osimhen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Bramkarz Gonfreville wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Loic Remy.

W 75. minucie Wilfried Dodard został zmieniony przez Sofiana Abdelkadera, a za Stive'a Mendego wszedł na boisko Mansour Diallo, co miało wzmocnić drużynę Gonfreville. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nanitama Ikonégo na Renata Sanchesa. W 85. minucie sędzia ukarał kartką Davida Bangalę, zawodnika Gonfreville.

Jedenastka Gonfreville ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Mastifów”, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Victor Osimhen.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Wyjątkowa nieporadność napastników Gonfreville była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Lille OSC była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Lille OSC żadną kartką, natomiast zawodnikom Gonfreville pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL