Puchar Francji: Entente UGA Ardziv - Le Puy Football 43 Auvergne 0-1 (0-0)

16 listopada na Stade Sévan w Marsylii odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Entente Ardziv a Le Puy 43. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Le Puy 43 1-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 800 widzów.

J. Clément 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie za Hayka Birgina wszedł Gilles Arrighino.

W 27. minucie w drużynie Entente Ardziv doszło do zmiany. Jonathan Parpeix wszedł za Fabrice'a Guzela. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Lorenzo Sajous z zespołu Entente Ardziv. Była to 37. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiena Massę z Entente Ardziv, a w 60. minucie Jérémiego Clémenta z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Le Puy 43 doszło do zmiany. Toufik Ouadoudi wszedł za Hilala Bouguerrę.

Trener Le Puy 43 postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Baidy'ego Salla i na pole gry wprowadził napastnika Thibaulta Roure'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 66. minucie żółtą kartką został ukarany Zaven Bulut, zawodnik Entente Ardziv.

Jedyną bramkę meczu dla Le Puy 43 zdobył Jérémie Clément w 78. minucie. W doliczonej drugiej minucie starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Anthony Abou osłabiając tym samym zespół Entente Ardziv.

Franck L'Hostis
48′ Fabien Massa
Jérémie Clément  78′ 60′
Sylvain Sarkissian
Johann Obiang
Marco Sevilla Mena
Peter Ouaneh
66′ Zaven Bulut
Jerry Vandam
27′ Fabrice Guzel
Hilal Bouguerra60′
Armen Denis Oz
Loïc Dufau
90′ Anthony Abou Deraa
Serigne Fallou Niang
13′ Hayko Birgin
Baidy Sall65′
Axel Guedon
Grégoire Celle
37′ Lorenzo Sajous
Fahd El Khoumisti
13′ Gilles Arrighino
Toufik Ouadoudi60′
27′ Jonathan Parpeix
Thibault Roure65′

Piłkarze Entente Ardziv otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Entente Ardziv w pierwszej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Le Puy 43 w drugiej połowie także dokonał dwóch zmian.