Puchar Francji: CSM Gennevilliers - Le Mans FC 0-2 (0-1)

16 listopada na Stade Olympique Yves-du-Manoir w Colombes odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami CSM Gennevilliers a Le Mans. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Le Mans 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 3,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 14:00 | Stadion: Stade Olympique Yves-du-Manoir | Widzów: 3000 | Arbiter: E. Rosier
CSM Gennevilliers
Le Mans FC
0
2
H. Hafidi 40'
F. Julienne 56'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Le Mans zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CSM Gennevilliers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Samba Kanoute z CSM Gennevilliers. Była to 38. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Le Mans w 40. minucie spotkania, gdy Hamza Hafidi strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Le Mans.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Samego Lasgę, zawodnika CSM Gennevilliers.

Drużyna CSM Gennevilliers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Le Mans, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Franck Julienne.

W 63. minucie Stéphen Vincent został zmieniony przez George'a Gope'a-Fenepeja. W 69. minucie Samba Kanoute został zmieniony przez Olivera Roberta, a za Abdela Saiada wszedł na boisko Amine Ajouid, co miało wzmocnić zespół CSM Gennevilliers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Youssefa Maziza na Vincenta Créhina. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Enzo Ebosse
38′ 69′ Samba Kanoute
Alexandre Vardin
Oualid Mouchane
Rémy Boissier
55′ Samy Lasga
Bevic Selad Moussiti-Oko
82′ Abdel Djebbar Saiad
Aloïs Confais
82′ Amine Ajouid
George Gope-Fenepej63′
69′ Oliver Robert
Vincent Kevin Créhin78′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Le Mans żadną kartką, natomiast zawodnikom CSM Gennevilliers przyznał dwie żółte.

Jedenastka CSM Gennevilliers w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Drużyna Le Mans w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.