Puchar Francji: CEP Lorient - Stade Plabennécois Football 1-3 (1-0)

17 listopada na Stade de Kervenanec odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami CEP Lorient a Plabennecois. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Plabennecois 3-1, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Stade de Kervenanec | Widzów: 500 | Arbiter: L. Beulet
S. Coat 62'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Mathieu Beaugendre, piłkarz CEP Lorient.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CEP Lorient w 25. minucie spotkania, gdy Alexis Derennes strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CEP Lorient.

W 53. minucie Marc Carneiro zastąpił Christophe'a Le Roux. W tej samej minucie w zespole Plabennecois doszło do zmiany. Ahmed Fekir wszedł za Loanna Guegana.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Plabennecois w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ahmed Fekir.

Niedługo po stracie gola zespół Plabennecois objął prowadzenie. W 62. minucie Steven Coat dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Alexandre Lengrand z Plabennecois. Była to 81. minuta pojedynku.

Jedenastka CEP Lorient ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Plabennecois, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie Ahmed Fekir ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-3.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Plabennecois doszło do zmiany. Melvin Sadoven wszedł za Jules'a-François Diattę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Marc Carneiro Da Silva53′
67′ Louen Le Formal
Jérémy Pinvidic
Charly Maintenant
Noé Sow
François Le Gall
Steven Coat  62′
64′ Kenzo Lucas
Florian Guillou
Marc Yvan Maintenant
Kévin Bercot
19′ 73′ Mathieu Beaugendre
Jules-François Diatta86′
 25′ Alexis Derennes
Loann Guegan53′
Matheo Lavole
Alexandre Lengrand81′
Denis Ribeiro
Anthony Laurent
73′ Thibault Le Duigou
Ahmed Fekir53′  60′, 83′
67′ Erwan Maintenant
Théo Guillou
64′ Vianney Le Guerneve