Puchar Francji: Bourges Foot - Sablé FC 1-1 (1-1,1-1) rzuty karne 3-5

16 listopada na Stade Jacques Rimbault odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Bourges Foot a Sable-sur Sarthe FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sable-sur Sarthe FC, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3. Mecz obejrzało 361 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 19:00 | Stadion: Stade Jacques Rimbault | Widzów: 361 | Arbiter: R. Perpinan
M. Sylla 45' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Anthony'emu Derouardowi z Sable-sur Sarthe FC. Była to 16. minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie zawodnicy Bourges Foot nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Ibrahima Mboup.

W pierwszej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik Bourges Foot Mohamed Sylla. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Bourges Foot wyszła w zmienionym składzie, za Ibrahimę Gassamę wszedł Anthony Vitela. W 62. minucie kartką został ukarany Ibou Faye, piłkarz Bourges Foot.

W 69. minucie Naly Rasamoel został zastąpiony przez Dramane Sissoko. W 80. minucie Emmanuel Thibault został zmieniony przez Clémenta Buissona, co miało wzmocnić jedenastkę Sable-sur Sarthe FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daoudę Gueye na Sanounou Sidibégo. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sablé FC
46′ Ibrahima Gassama
Vincent Lorentin
Ablaye Diène
Quentin Bachelier
Bruno Sambo
Baptiste Foucault
45′ (samob.) Mohamed Claver Sylla
Julien Legendre
Ousmane Badji
Damien Michel
62′ Ibou Faye
Anthony Derouard16′
 28′ Ibrahima Mboup
Moussa Simaga98′
Jeremy Villeneuve
Emmanuel Thibault80′
Nassim Boumahammed
Nelson Kabeya Tshiambwaya
90′ Daouda Gueye
Baptiste Naïs
69′ Naly Rasamoel
Benjamin Riclin
46′ Anthony Vitela
Julien Paterne
Jonathan Boteko
Clément Buisson80′
69′ Dramane Sissoko
Clément Ferrand
Gael Ebongue Makoubé
Antonin Duveau98′
90′ Sanounou Sidibé
Amine Hammar

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole Sable-sur Sarthe FC doszło do zmiany. Antonin Duveau wszedł za Moussę Simagę. W dogrywce nie padły gole.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka Sable-sur Sarthe FC pokonała zawodników Bourges Foot 5-3.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Bourges Foot w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sable-sur Sarthe FC wymieniła dwóch zawodników.