Puchar Francji: ASM Belfortaine FC - FC Montceau Bourgogne 3-0 (0-0)

4 stycznia na Stade Roger-Serzian odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami ASM Belfortaine a Montceau. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem ASM Belfortaine 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,600 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 18:00 | Stadion: Stade Roger-Serzian | Widzów: 1600 | Arbiter: A. Petit
L. Saline 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Montceau wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sébastiena Larteau z Montceau, a w 29. minucie Yannicka Konkiego z drużyny przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie bramkę zdobył Mohamed Bentahar.

W 64. minucie Maxence Renoud zastąpił Chrisa Gauthiera. W 76. minucie Romain Gouliat został zmieniony przez Pierre'a-Yvesa Letienne'a, co miało wzmocnić drużynę Montceau. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Bentahara na Eslego Mukendiego oraz Thomasa Régniera na Enza Grasso. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Montceau: Hugonowi Large'owi w 81. i Jérémy'emu Crétinowi w 86. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W tej samej minucie celnym strzałem popisał się Esli Mukendi.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w zespole Montceau za Hugona Large'a wszedł Moctar Diahaby, a w jedenastce ASM Belfortaine Yannick Konki zmienił Daoudę Diarrę.

Niedługo później Ludovic Saline wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASM Belfortaine, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Nicolas Yaba Muyembe
29′ 88′ Yannick Konki
Jérémy Crétin86′
Mamadou Magassouba
Patrice Dimitriou
Jason Ranneaud
Othmane El Khadari
 90′ Ludovic Saline
Morad Merabi
Sofiane Bekkouche
Maxence Renoud64′
 47′ 78′ Mohamed Bentahar
Anthony de Oliveira Maia
85′ Thomas Régnier
Romain Goulliat76′
Bryan Hilaire
Mickael Pineau
Yanis Achour
Maxime Hangnoun
88′ Daouda Diata Diarra
Kévin Dupasquier
85′ Enzo Grasso
Pierre-Yves Letienne76′
Maxime Loichot
Moctar Diahaby88′
78′  86′ Esli Mukendi