Puchar Francji: ASM Belfortaine FC - AS Nancy-Lorraine 3-1 (1-1)

18 stycznia na Stade Roger-Serzian odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami ASM Belfortaine a Nancy. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem ASM Belfortaine 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,181 widzów.

18 stycznia na Stade Roger-Serzian odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami ASM Belfortaine  a Nancy. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem ASM Belfortaine 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,181 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze ASM Belfortaine nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Enzo Grasso.

Drużyna Nancy (”ASNL”) wyrównała wynik meczu. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Malaly Dembélé.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lucas Cuenin z zespołu gospodarzy. Była to 27. minuta pojedynku. W 44. minucie Vincent Muratori został zmieniony przez Gregoire'a Lefebvre'a. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 48. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ASM Belfortaine i jedną drużynie przeciwnej. W 58. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Malaly Dembélé osłabiając tym samym drużynę gości.

W 63. minucie w zespole Nancy doszło do zmiany. Yanis Barka wszedł za Ande'a Donę. W 70. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Yanisowi Barce z Nancy. W tej samej minucie trener ASM Belfortaine postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Sofiane Bekkouche'a. Na boisko wszedł Mohamed Bentahar, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ASM Belfortaine w 73. minucie spotkania, gdy Thomas Régnier strzelił drugiego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nancy: Abdelhamidowi El Kaoutariemu w 74. i Souleymane'owi Karamoko w 77. minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Nancy doszło do zmiany. Karl Fabien wszedł za Ogou Akichiego.

W 78. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Thomas Régnier z ASM Belfortaine. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom ASM Belfortaine pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.