Puchar Francji: ASM Belfortaine FC - AS Nancy-Lorraine 3-1 (1-1)

18 stycznia na Stade Roger-Serzian odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami ASM Belfortaine a Nancy. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem ASM Belfortaine 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,181 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-18 15:00 | Stadion: Stade Roger-Serzian | Widzów: 2181 | Arbiter: N. Rainville
M. Dembélé 25'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze ASM Belfortaine nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Enzo Grasso.

Drużyna Nancy (”ASNL”) wyrównała wynik meczu. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Malaly Dembélé.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lucas Cuenin z zespołu gospodarzy. Była to 27. minuta pojedynku. W 44. minucie Vincent Muratori został zmieniony przez Gregoire'a Lefebvre'a. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 48. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ASM Belfortaine i jedną drużynie przeciwnej. W 58. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Malaly Dembélé osłabiając tym samym drużynę gości.

W 63. minucie w zespole Nancy doszło do zmiany. Yanis Barka wszedł za Ande'a Donę. W 70. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Yanisowi Barce z Nancy. W tej samej minucie trener ASM Belfortaine postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Sofiane Bekkouche'a. Na boisko wszedł Mohamed Bentahar, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ASM Belfortaine w 73. minucie spotkania, gdy Thomas Régnier strzelił drugiego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nancy: Abdelhamidowi El Kaoutariemu w 74. i Souleymane'owi Karamoko w 77. minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Nancy doszło do zmiany. Karl Fabien wszedł za Ogou Akichiego.

W 78. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Thomas Régnier z ASM Belfortaine. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Ryan Bidounga
27′ Lucas Cuenin
Saliou Ciss
Bill Dago
Abdelhamid El Kaoutari74′
86′ Yannick Konki
Souleymane Karamoko77′
 7′ Enzo Grasso
Vincent Muratori44′
Maxime Loichot
Ogou Edmond Akichi76′
Mamadou Magassouba
Amine Bassi
56′ 80′ Ludovic Saline
Mame Ousmane Cissokho
70′ Sofiane Bekkouche
Papis Malaly Dembélé  25′ 58′
 73′, 78′ (k.) 53′ Thomas Régnier
Andé Dona N'Doh63′
Bryan Hilaire
Baptiste Valette
Yanis Achour
Samir Bouzar Essaidi
86′ Daouda Diata Diarra
Hervé Lybohy
Esli Mukendi
Karl Kezy Fabien76′
80′ Jason Ranneaud
Grégoire Lefebvre44′ 48′
70′ Mohamed Bentahar
Serge Yao N’Guessan
Sahin Evsan
Yanis Djamil Barka63′ 70′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom ASM Belfortaine pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.