Puchar Francji: AS Saint-Etienne - Stade Rennes FC 2-1 (1-1)

5 marca na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS Saint-Etienne a Stade Rennes. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Saint-Etienne 2-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 30,535 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-03-05 20:55 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 30535 | Arbiter: A. Gautier
M. Niang 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrała aż 15 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stade Rennes: Eduardowi Camavindze w 19. i Hamariemu Traorému w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stade Rennes w 33. minucie spotkania, gdy M'Baye Niang zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 39. minucie za Yohana Cabayego wszedł Assane Dioussé.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 43. minucie gola wyrównującego strzelił Timothee Kolodziejczak. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Loïs Diony.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romaina Del Castillo z ”Czerwono-Czarnych”, a w 68. minucie Mahdiego Camarę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Stade Rennes doszło do zmiany. James Lea wszedł za Eduarda Camavingę.

Po chwili trener AS Saint-Etienne postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Loïsa Diony'ego. Na boisko wszedł Charles Abi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie Romain Del Castillo został zmieniony przez Yanna Gboho, a za M'Baye Nianga wszedł na boisko Adrien Hunou, co miało wzmocnić drużynę Stade Rennes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yanna M'Vilę na Ryada Boudebouza.

Dopiero w drugiej połowie Ryad Boudebouz wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Saint-Etienne, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu starcia meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Joris Gnagnon
 43′ Timothee Kolodziejczak
Hamari Traoré28′
William Saliba
Benjamin Bourigeaud
Denis Bouanga
Eduardo Camavinga19′ 68′
39′ Yohan Cabaye
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
68′ Mahdi Camara
Steven N'Zonzi
83′ Yann Gérard M'Vila
Romain Del Castillo56′ 76′
Franck Honorat
M'Baye Babacar Niang  33′ (k.) 83′
74′ Loïs Diony
Jérémy Gelin
83′  90′ Ryad Boudebouz
Gnantin Yann Gboho76′
39′ Assane Dioussé El Hadji
Adrien Hunou83′
Maxence Rivera
James Edward Lea Siliki68′
74′ Charles Nathan Abi
Flavien Tait

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.