Puchar Francji: AS Prix-lès-Mézières - Ent. S. Wasquehal 2-0 (1-0)

17 listopada na Stade de la Poterie w Prix-lès-Mézières odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS Prix-les-Mezieres a Wasquehal. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Prix-les-Mezieres 2-0, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2019-11-17 14:00 | Stadion: Stade de la Poterie | Widzów: 500 | Arbiter: R. Zamo
AS Prix-lès-Mézières
Wasquehal Football
2
0
M. Thioune 3'
M. Houlot 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Wasquehal wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Mamadou Thioune.

Między 25. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 45. minucie czerwone kartki dostali: Yacine Labyad z AS Prix-les-Mezieres oraz Selim Sadsaoud z Wasquehal. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Prix-les-Mezieres.

W 51. minucie Mayele Kaiku zastąpił Sachę Hamachego. Trener Wasquehal postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Zahanę Haouariego i na pole gry wprowadził napastnika Martina Macreza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stephanasa Kamondjego z Wasquehal, a w 75. minucie Théo Jaspierre'a z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Jason Lusuamu został zmieniony przez Darrela Pele'a, co miało wzmocnić zespół Wasquehal. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaëla Hervégo na Hugona Cervantesa oraz Jeana-Christophe'a Beneto na Romualda Pillera.

Drużyna Wasquehal ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Matthieu Houlot.

W 87. minucie w drużynie AS Prix-les-Mezieres doszło do zmiany. John Nkomb-Nkomb wszedł za Mamadou Thioune'a. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Romain Samson
81′ Jean-Christophe Beneto
Tony Akli45′
Bajram Capnagaj
Aurelien Goret
Samy Lamine
Zahana Haouari65′
37′ Mamady Bamba
Stephanas Kamondji Pandamabwe74′
25′ Damien Dufour
Pierre Planque
77′ Michaël Hervé
Mehdy Loore45′
75′ Théo Jaspierre
Selim Sadsaoud45′
 3′ 87′ Mamadou N'Dour Thioune
Ahmed Rachid Bouzar
 85′ 45′ Matthieu Houlot
Mayele Kaiku51′
45′ Yacine Labyad
Jason Lusuamu77′
Frédéric Grangeot
Robin Cierpisz
Hugo Vialette
Guillaume Rubulotta
77′ Hugo Cervantes Casado
Sacha Hamache51′
87′ John Junior Nkomb-Nkomb
Martin Macrez65′
81′ Romuald Piller
Darrel Pele Lukuni77′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom AS Prix-les-Mezieres w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.