Puchar Francji: AS Pierrots Vauban Strasbourg - AS Nancy-Lorraine 1-3 (0-2)

8 grudnia na Stade Émile Stahl w Strasburgu odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS-u Pierrots Vauban Strasbourg a Nancy. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Nancy 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,500 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stade Émile Stahl | Widzów: 1500 | Arbiter: A. Perreau Niel
S. N’Guessan 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Vincent Muratori zastąpił Samira Bouzara.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Corentina Robina z AS-u Pierrots Vauban Strasbourg, a w 27. minucie Gregoire'a Lefebvre'a z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze Nancy (”ASNL”) otworzyli wynik. W 35. minucie Ande Dona dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 36. minucie kartką został ukarany Karim Bellahcéne, zawodnik gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Nancy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Amine Bassi.

W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Hervé Lybohy'emu z ”ASNL”. Niedługo później trener Nancy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Amine Bassiego. Na boisko wszedł Serge N'Guessan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 83. minucie kartkę dostał David Oliveira z zespołu gospodarzy. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Nancy doszło do zmiany. Dorian Bertrand wszedł za Mame'a Cissokhę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Serge N'Guessan.

Prawie natychmiast Malik Kahla wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Pierrots Vauban Strasbourg, zdobywając bramkę w 90. minucie spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Abdelhamid El Kaoutari
18′ Corentin Robin
Souleymane Karamoko
Jean-Baptiste Rocu
Hervé Lybohy63′
36′ Karim Bellahcéne
Vincent Muratori15′
Mohamed Cherief
Amine Bassi  36′ 79′
76′ Jeremie Cicutta
Grégoire Lefebvre27′
58′ Herman Samuel Kekambus
Aurélien Nguiamba
Florian Nellec
Mame Ousmane Cissokho84′
55′ Aymar N'Gueni Bong
Papis Malaly Dembélé
83′ David Oliveira Malucha
Andé Dona N'Doh  35′
Johann Karch
Baptiste Valette
Hamza Salhi
Samir Bouzar Essaidi15′
76′  90′ Malik Kahla
Serge Yao N’Guessan79′  87′
55′ Adama M'baye
Yanis Djamil Barka
58′ Enes Sahin
Dorian Bertrand84′

Piłkarze AS-u Pierrots Vauban Strasbourg obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.