Puchar Francji: AS Nancy-Lorraine - AS Belfort Sud 2-1 (1-1)

17 listopada na Stade Marcel-Picot w Tomblainem odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Nancy a AS Belfort. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Nancy 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

17 listopada na Stade Marcel-Picot w Tomblainem odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Nancy  a AS Belfort. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Nancy 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Nancy (”ASNL”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie Ande Dona dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 24. minucie żółtą kartką został ukarany Abdelhamid El Kaoutari, piłkarz gospodarzy.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Dylan Saoudi.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Sabriemu Benhamrourze z AS Belfort. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Dylanowi Saoudiemu z drużyny gości. Była to 60. minuta meczu. Trener Nancy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Doriana Bertranda. Na boisko wszedł Mame Cissokho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 72. minucie Omar Rida zastąpił Pape'a Baro. W 74. minucie w zespole Nancy doszło do zmiany. Makhtar Gueye wszedł za Malalya Dembélégo. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sabri Benhamroura, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 39. minucie.

Piłkarze Nancy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej siódmej minucie spotkania wynik ustalił Ernest Seka.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom AS Belfort, a piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół ”ASNL” w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.