Puchar Francji: AS Monaco - Stade de Reims 2-1 (0-0)

4 stycznia na Stade Louis II odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS Monaco a Stade Reims. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Monaco 2-1, który wywalczyło awans. Spotkanie obejrzało 3,500 widzów.

B. Dia 69'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie kartką został ukarany Fodé Ballo, piłkarz gospodarzy.

Tymczasem zawodnicy AS Monaco nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Keita Baldé.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Marshallowi Munetsiemu z Stade Reims (”Remois”). W 68. minucie Anastasios Donis został zastąpiony przez Boulaye Dię. W 69. minucie w zespole AS Monaco doszło do zmiany. Adrien Silva wszedł za Tiemoué Bakayoko.

Drużyna Stade Reims nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Bramkę na 1-1 w tej samej minucie zdobył Boulaye Dia.

Chwilę później trener ”Remois” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Tristana Dingomégo. Na boisko wszedł Moussa Doumbia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Stade Reims doszło do zmiany. Derek Kutesa wszedł za Mathieu Cafaro. Trener AS Monaco postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Cesca Fabregasa i na pole gry wprowadził napastnika Stevana Joveticia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AS Monaco.

Piłkarze AS Monaco odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej czwartej minucie spotkania Keita Baldé ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Nicolas Lemaître
54′ Fodé Ballo Touré
Mathieu Cafaro79′
69′ Tiemoué Bakayoko
Xavier Chavalerin
80′ Cesc Fabregas
Tristan Dingomé74′
Aleksandr Gołowin
Hassane Kamara
 61′, 90′ 90′ Keita Baldé Diao
Marshall Nyasha Munetsi65′
90′ Wissam Ben Yedder
Ghislain Konan
69′ 84′ Adrien Sebastian Silva
Moussa Doumbia74′
Jean-Kévin Augustin
Derek Kutesa79′
80′ Stevan Jovetić
Sambou Sissoko
Islam Slimani
Boulaye Dia68′  69′

Jedenastka AS Monaco była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom AS Monaco, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół ”Remois” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.