Puchar Francji: AS Monaco - AS Saint-Etienne 0-1 (0-1)

28 stycznia na Stade Louis II odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS Monaco a AS Saint-Etienne. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Saint-Etienne 1-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 3,485 widzów.

D. Bouanga 24'

Już w pierwszych minutach drużyna AS Monaco próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla AS Saint-Etienne zdobył Denis Bouanga w 24. minucie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Wahbi Khazri, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Saint-Etienne.

Między 46. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Drugą połowę jedenastka AS Saint-Etienne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Silvę wszedł Miguel Trauco.

W 69. minucie za Loïsa Diony'ego wszedł Yohan Cabaye. W 72. minucie kartkę obejrzał Yohan Cabaye z zespołu gości. Trener AS Monaco postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Arthura Zagre'a i na pole gry wprowadził napastnika Stevana Joveticia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 79. minucie Jean Aholou został zmieniony przez Assane'a Diousségo, co miało wzmocnić zespół AS Saint-Etienne. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Aguilara na Cesca Fabregasa w tej samej minucie oraz Jorge de Oliveirę na Fodé Ballo w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Dwie minuty później kartką został ukarany Aleksandr Gołowin, zawodnik AS Monaco. W drugiej połowie nie padły gole.

Stephane Ruffier
79′ Ruben Aguilar
Gabriel Moisés Antunes da Silva46′
Benoît Badiashile Mukinayi
Mathieu Debuchy
. Jemerson
Wesley Fofana49′
90′ Marco Jorge
William Saliba
73′ Arthur Zagre
Jean Eudès Aholou46′ 79′
90′ Aleksandr Gołowin
Jessy Moulin
90′ Fodé Ballo Touré
Assane Dioussé El Hadji79′
79′ Cesc Fabregas
Wahbi Khazri44′
73′ Stevan Jovetić
Arnaud Nordin

Jedenastka AS Monaco miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AS Saint-Etienne pokazał pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.