Puchar Francji: AS Fabrègues - Paris FC 0-2 (0-1)

4 stycznia na Stade Joseph Jeanton odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS Fabregues a Paris FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Paris FC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,500 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 13:00 | Stadion: Stade Joseph Jeanton | Widzów: 2500 | Arbiter: P. Gaillouste
AS Fabrègues
Paris FC
0
2
R. Armand 17'
L. Diaby-Fadiga 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę dostał Mustapha Zaghar, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paris FC w 17. minucie spotkania, gdy Romain Armand strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Paris FC.

W 52. minucie Cheick Timite został zastąpiony przez Mohameda Diaby'ego. Między 58. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 68. minucie Julien López został zmieniony przez Adamę Sarr, co miało wzmocnić drużynę Paris FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Combauda na Moustaphę Ouabiego. W 79. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mustapha Zaghar, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 11. minucie. W 81. minucie Romain Armand został zmieniony przez Samiego Matouga, co miało wzmocnić drużynę Paris FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoana Colsa na Jaroda Nichelego.

W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Yanis Derrar z AS Fabregues.

Dopiero pod koniec meczu Mohamed Diaby wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paris FC, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Vincent Demarconnay
90′ Yoan Cols
Julien Yves Rémi López Baila68′
11′ 79′ Mustapha Zaghar
Cyril Paul Mandouki
65′ Florent Delpuech
Florian Martin
Vincent Scotté
Beninwende Yann Jonathan Pitroipa
70′ Sofiane Bonnet
Mohammed Rabiu Al-Hassan
75′ Thomas Combaud
Cheick Aymar Timité52′
90′ Yanis Derrar
Romain Armand  17′ 81′
Yassine Meslouhi
Anthony Maisonnial
Jeremy Franch
Jean Hugonet
90′ Jarod Nichele
Mario-Jason Kikonda
Brice Personne
Mohamed Mara
Patrick Herimanjakaryvo
Sami Matoug81′
75′ Moustapha Ouabi
Mohamed Lamine Diaby-Fadiga52′  90′ 58′

Adama Sarr68′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Paris FC pokazał dwie żółte.

Zespół AS Fabregues w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.