Puchar Francji: AS Beauvais-Oise - FC Chambly-Thelle 1-4 (0-3)

16 listopada na Stade Pierre Brisson odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS Beauvais a FC Chambly-Thelle. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Chambly-Thelle 4-1, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 2,000 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 20:00 | Stadion: Stade Pierre Brisson | Widzów: 2000 | Arbiter: T. Bouille
M. Guezoui 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FC Chambly-Thelle wygrał jeden raz, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Chambly-Thelle w 15. minucie spotkania, gdy Gadji Tallo strzelił z karnego pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Judicael Crillon z drużyny FC Chambly-Thelle. Była to 36. minuta spotkania.

Jedenastka AS Beauvais ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Chambly-Thelle, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Santelli.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W ostatniej minucie pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Jonathan Beaulieu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Chambly-Thelle w 53. minucie spotkania, gdy Mehdy Guezoui strzelił czwartego gola. W 56. minucie Alhassane Traoré został zastąpiony przez Gaëtana Fallempina.

Piłkarze AS Beauvais szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie wynik ustalił Drissa Traoré.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę obejrzał Benjamin Santelli z FC Chambly-Thelle. W 73. minucie w zespole AS Beauvais doszło do zmiany. Danio Soadrine wszedł za Francka Dutruge'a. Chwilę później trener FC Chambly-Thelle postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gadjego Tallo wszedł Romain Fleurier, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FC Chambly-Thelle utrzymać prowadzenie.

W 77. minucie Drissa Traoré został zmieniony przez Maxime'a Loira, co miało wzmocnić zespół AS Beauvais. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sébastiena Flochona na Maxence'a Derriena oraz Judicaela Crillona na Anissa El Hritiego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Guillaume'owi Dequaire'owi, zawodnikowi FC Chambly-Thelle. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Joachim Eickmayer
 60′ 77′ Drissa Traoré
Sébastien Flochon79′
73′ Franck Dutruge
Mehdy Guezoui  53′
Damien Mayenga
Benjamin Santelli  44′ 62′
56′ Alhassane Traoré
Gadji Celi Carmen Junior Tallo  15′ (k.) 75′
Jordan Johann Lauren Brays
Killian Le Roy
Yohan Mannone
Maxence Derrien79′
56′ Gaëtan Fallempin
Aniss El Hriti84′
77′ Maxime Loir
Romain Fleurier75′
73′ Danio Soadrine
Diaranké Fofana

Arbiter nie ukarał piłkarzy AS Beauvais żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Chambly-Thelle pokazał trzy żółte.