Puchar Francji: Anje Jeunesse Evolution FC - ASM Belfortaine FC 0-2 (0-0)

7 grudnia na Stade René Serge Nabajoth w Les Abymes odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Anje Jeunesse Evolution FC a ASM Belfortaine. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem ASM Belfortaine 2-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 1,500 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stade René Serge Nabajoth | Widzów: 1500 | Arbiter: G. Angoula
Anje Jeunesse Evolution FC
ASM Belfortaine FC
0
2
J. Ranneaud 63'
T. Régnier 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół ASM Belfortaine zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Anje Jeunesse Evolution FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 41. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luidgyowi Edomowi z zespołu gospodarzy.

Trener Anje Jeunesse Evolution FC postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Amelaise'a wszedł Jérémy Sennoaj, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Dopiero w drugiej połowie Jason Ranneaud wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASM Belfortaine, zdobywając bramkę w 63. minucie spotkania. W 70. minucie Mohamed Bentahar zastąpił Enza Grasso.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na kwadrans przed zakończeniem starcia, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Anje Jeunesse Evolution FC: Jordemu Capetowi i Lohannowi Edomowi. W 87. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lohann Edom z drużyny Anje Jeunesse Evolution FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 75. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Thomas Régnier.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Bill Dago88′
75′ 87′ Lohann Edom
Mamadou Magassouba
Walson Nelson
Jason Ranneaud  63′
Thomas Albon
Ludovic Saline
58′ Kevin Michel Amelaise
Sofiane Bekkouche
75′ Jordy Capet
Mohamed Bentahar70′
86′ Stéphane Amadiah
Thomas Manzinali
41′ 70′ Luidgy Edom
Thomas Régnier  87′ 89′
Jordan Bounet
Eddy Ehlinger
70′ Mathieu Rhoda
Yannick Konki88′
58′ Jérémy Sennoaj
Nasser Tahiri
86′ Nicolas Zenon
Enzo Grasso70′
David Nicolas Bordelai
Maxime Loichot89′

Arbiter nie ukarał piłkarzy ASM Belfortaine żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.