Puchar Francji: Angoulême Charente FC - US Sanfloraine 5-1 (2-0)

7 grudnia na Stade Camille-Lebon w Angoulême odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Angouleme Charente a US Sanfloraine. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Angouleme Charente 5-1, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 537 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stade Camille-Lebon | Widzów: 537 | Arbiter: A. Brouard
F. Miezi 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartką został ukarany Théo Couve, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Angouleme Charente w 26. minucie spotkania, gdy Mourad Alouache strzelił pierwszego gola. W 32. minucie kartkę dostał Florian Vidalenc z US Sanfloraine.

W 35. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mourad Alouache z Angouleme Charente. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Kounadiego Konatégo, piłkarza US Sanfloraine.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Gaëtan Lacroix.

W 58. minucie za Mourada Alouache'a wszedł Joffrey Lobo. W tej samej minucie Ashley Moke został zmieniony przez Kevina Mondziaou, co miało wzmocnić zespół Angouleme Charente. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kounadiego Konatégo na Fabiena Pichona oraz Théo Couve'a na Volodię Mallet. Po chwili trener Angouleme Charente postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Franco. Na boisko wszedł Benjamin Barcq, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Niedługo później Cédric Gonçalves wywołał eksplozję radości wśród kibiców Angouleme Charente, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie US Sanfloraine doszło do zmiany. Sébastien Jusserandot wszedł za Jeana-Christophe'a Raoula.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Angouleme Charente w 80. minucie spotkania, gdy Kevin Mondziaou zdobył piątą bramkę.

Piłkarze US Sanfloraine szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie wynik ustalił Fraty Miezi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Jordan Barillet
65′ Lucas Franco
Tony Coutarel
 52′ Gaëtan Lacroix
Kounadi Konaté40′ 62′
 26′, 35′ 58′ Mourad Alouache
Fraty Miezi Kembolo  89′
 65′ Cédric Gonçalves
Théo Couve19′ 62′
58′ Ashley Moke Njedi
Jean-Christophe Raoul67′
Patrick Sintcheu Nawe
Jordan Magurno
Lassana Cisse
Arnaud Rodier
65′ Benjamin Barcq
Sébastien Jusserandot67′
58′ Joffrey Lobo
Volodia Mallet62′
58′  80′ Kevin Mondziaou Zinga
Fabien Pichon62′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom US Sanfloraine przyznał trzy żółte.