Puchar Francji: Angoulême Charente FC - FC Challans 3-1 (1-1)

4 stycznia na Stade Camille-Lebon w Angoulême odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Angouleme Charente a Challans. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Angouleme Charente 3-1, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 2,500 widzów.

Francja - Puchar Francji
2020-01-04 18:00 | Stadion: Stade Camille-Lebon | Widzów: 2500 | Arbiter: S. Frappart
H. Connan 41'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy trafiła do bramki rywala. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Ashley Moke.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cédrica Gonçalvesa z Angouleme Charente, a w 37. minucie Jeffreya Quarshiego z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Challans odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Hugo Connan.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Angouleme Charente wyszła w zmienionym składzie, za Mourada Alouache'a, Gaëtana Lacroix weszli Joffrey Lobo, Kevin Mondziaou.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Angouleme Charente w 61. minucie spotkania, gdy Lucas Franco strzelił drugiego gola. Trener Challans postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Kévina Roueta. Na boisko wszedł Privat N'Guessan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 70. minucie kartkę otrzymał Privat N'Guessan z Challans. W 74. minucie za Thomasa Delanoë'a wszedł Rami Chebbi. W 76. minucie Ashley Moke został zmieniony przez Adonisa De Body'ego, co miało wzmocnić jedenastkę Angouleme Charente. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hermanna Josuégo na Fabiana Renauda w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Dylan Maga, piłkarz Angouleme Charente.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kevin Mondziaou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Angouleme Charente, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Bastien Giraudet
86′ Dylan Maga
Alex Merceron
Alain Moges
Yohan Mourin
Anthony Portejoie
Thomas Delanoë74′
 61′ Lucas Franco
Hermann Josué90′
46′ Gaëtan Lacroix
Antoine Letapissier
46′ Mourad Alouache
Florian Robert
35′ Cédric Gonçalves
Jeffrey Quarshie37′
 2′ 76′ Ashley Moke Njedi
Rami Chebbi74′
76′ Adonis Stevens De Body
Fabian Renaud90′
Etienne Desroches
Robin Ferrand
46′ Joffrey Lobo
Privat N'Guessan66′ 70′
46′  90′ Kevin Mondziaou Zinga

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.