Puchar Francji: Ancienne Château-Gontier - C' Chartres Football 0-1 (0-0)

16 listopada na Stade de Football du Pavé w Château-Gontier odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Ancienne a C' Chartres Football. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem C' Chartres Football 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,250 widzów.

Francja - Puchar Francji
2019-11-16 18:00 | Stadion: Stade de Football du Pavé | Widzów: 1250 | Arbiter: N. Wassouf
Ancienne Château-Gontier
C' Chartres Football
0
1
A. Archimbaud 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna C' Chartres Football zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Ancienne była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Amidiemu Konatému z drużyny gości. Była to 35. minuta spotkania.

W 63. minucie Hissein Alidjah zastąpił Benjamina Laumasa. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ancienne doszło do zmiany. Thibault Oger wszedł za Benoit Bricheta.

W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Thibaultowi Ogerowi z Ancienne. Trener Ancienne postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Kevina Guiouillier i na pole gry wprowadził napastnika Saïda Sanogo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener C' Chartres Football postanowił wzmocnić formację obronną i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Amidiego Konatégo. Na boisko wszedł Ugo Castro, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahimę Breze z Ancienne, a w 89. minucie Auréliena Gazeau z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole C' Chartres Football doszło do zmiany. Kapitbafan Djoco wszedł za Sébastiena Persica.

Dopiero pod koniec meczu Arnaud Archimbaud wywołał eksplozję radości wśród kibiców C' Chartres Football, strzelając gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia meczu. Trzy minuty później sędzia pokazał kartkę Ugowi Castro, zawodnikowi C' Chartres Football.

Arnaud Archimbaud  90′
84′ Ibrahima Breze Fofana
Sékou Fofana
67′ Benoit Brichet
Amidi Konaté35′ 82′
Mickaël Brichet
Aurélien Gazeau89′
Lamine Fall
Nestor Boyou Kodjia
76′ Kevin Guiouillier
Sébastien Persico87′
63′ Hissein Alidjah
Bissourou Touré
Alexandre Houdayer
Kévin Crepel
Valentin Turquais
Hugo Castro82′ 90′
63′ Benjamin Laumas
Mourad Louzif
67′ 72′ Thibault Oger
Erwan Colas
76′ Saïd Sana Sanogo
Kapitbafan Djoco87′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Ancienne w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.