Paris Saint-Germain FC - Angers Sporting Club de l'Ouest 5-0 (2-0). Puchar Francji

21 kwietnia na Parc des Princes w Paryżu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami PSG a Angers Sporting. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem PSG 5-0, który wywalczył awans.

Neymar 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół PSG (”Les Parisiens”) wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Mauro Icardi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Julian Draxler.

W 23. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Angers Sporting Vincent Manceau. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Leandro Paredes z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie kartkę otrzymał Thomas Mangani z Angers Sporting. W 60. minucie Jimmy Cabot zastąpił Farida El Melalego.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Angers Sporting doszło do zmiany. Loïs Diony wszedł za Stéphane'a Bahokena.

Trzeba było trochę poczekać, aby Neymar wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie pojedynku.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie Mauro Icardi po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-0. Przy strzeleniu gola pomógł Angel Di Maria.

Chwilę później trener Angers Sporting postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Thomasa Manganiego. Na boisko wszedł Lassana Coulibaly, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 73. a 82. minutą, boisko opuścili ”Les Parisiens”: Leandro Paredes, Angel Di Maria, Neymar, Mitchel Bakker, Danilo Pereira, na ich miejsce weszli: Ander Herrera, Pablo Sarabia, Moise Kean, Layvin Kurzawa, Timothee Pembele. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sady Thioub, Mathiasa Lagego zajęli: Mohamed-Ali Cho, Antonin Bobichon.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Parisiens” w 90. minucie spotkania, gdy Mauro Icardi strzelił piątego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Vincent Manceau 23′ (samob.)
82′ Luis Helio Pereira Danilo
Mateo Pavlović
Jan Thilo Kehrer
Romain Thomas
75′ Mitchel Bakker
Pierrick Capelle
31′ 73′ Leandro Daniel Paredes
Thomas Mangani51′ 69′
73′ Angel Di Maria
Sada Thioub76′
Julian Draxler
Jimmy Cabot60′
Idrissa Gana Gueye
Ibrahim Amadou
 65′ 73′ . Neymar
Mathias Pereira Lage76′
 9′, 68′, 90′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Ismaël Traoré
75′ Layvin Kurzawa
Antonin Bobichon76′
82′ Timothée Joseph Pembélé
Lassana Coulibaly69′
73′ Ander Herrera Agüera
Farid El Melali60′
73′ Pablo Sarabia García
Waniss Taibi
73′ Moise Bioty Kean
Mohamed-Ali Cho76′
Kylian Mbappé
Loïs Diony61′

Drużyna ”Les Parisiens” była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół Angers Sporting zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.