Olympique Lyon - AS Monaco 0-2 (0-0). Puchar Francji

21 kwietnia na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Olympique Lyon a AS Monaco. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Monaco 2-0, który wywalczyło awans.

K. Volland 61'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a dziewiątą minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Olympique Lyon (”Les Gones”) i jedną drużynie przeciwnej.

W 15. minucie Sofiane Diop został zastąpiony przez Aleksandra Gołowina. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Lucasowi Paquecie z ”Les Gones”. W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sinaly Diomande z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w siódmej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Monaco w 54. minucie spotkania, gdy Wissam Ben Yedder zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 57. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fodé Ballo i Mattii De Sciglio.

Niedługo później Kevin Volland wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Monaco, strzelając kolejnego gola w 61. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Wissam Ben Yedder.

W 64. minucie w zespole AS Monaco doszło do zmiany. Djibril Sidibé wszedł za Fodé Ballo. W 68. minucie żółtą kartką został ukarany Memphis Depay, piłkarz Olympique Lyon. Chwilę później trener Olympique Lyon postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Paquetę. Na boisko wszedł Houssem Aouar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Olympique Lyon: Gnaly Cornet, Memphis Depay, Thiago Mendes, Léo Dubois, na ich miejsce weszli: Islam Slimani, Karl Toko, Bruno Guimarães, Cenk Özkacar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wissama Ben Yeddera, Kevina Vollanda zajęli: Willem Geubbels, Gelson Martins. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Radosław Majecki
7′ 51′ Sinaly Diomande
Ruben Aguilar
57′ Mattia De Sciglio
Axel Disasi
Antonio Guedes Marcelo
Benoît Badiashile Mukinayi
80′ Léo Dubois
Caio Henrique Oliveira Silva
9′ 75′ Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Sofiane Diop15′
Melvin Bard
Youssouf Fofana
Maxence Caqueret
Fodé Ballo Touré57′ 64′
69′ Gnaly Maxwel Cornet
Aurélien Tchouaméni
49′ 69′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Wissam Ben Yedder  54′ (k.) 82′
68′ 70′ Memphis Depay
Kevin Volland  61′ 1′ 82′
Anthony Lopes
Vito Mannone
Malo Gusto
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
80′ Cenk Özkacar
Djibril Sidibé64′
69′ Houssem Aouar
Gelson Martins82′
75′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Aleksandr Gołowin15′
Mathis Rayan Cherki
Florentino Ibrain Morris Luís
69′ Islam Slimani
Willem Geubbels82′
Yaya Soumaré

70′ Karl Brillant Toko Ekambi

Trzy trafienia w słupek! Bramka drużyny AS Monaco wyglądała na zaczarowaną.

Zespół Olympique Lyon zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna ”Les Gones” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości wymienił czterech graczy.