Olympique Lyon - AC Ajaccio 5-1 (4-0). Puchar Francji

9 lutego na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Olympique Lyon a Ajaccio. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique Lyon 5-1, który wywalczył awans.

R. Nouri 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Olympique Lyon (”Les Gones”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 10. minucie spotkania, gdy Memphis Depay zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Olympique Lyon, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Islam Slimani.

Prawie natychmiast Gnaly Cornet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, zdobywając kolejną bramkę w 24. minucie spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 4-0 podwyższył Mathis Cherki.

Drugą połowę zespół Ajaccio rozpoczął w zmienionym składzie, za Alassane'a N'Diayego, Qazima Laçiego, Jorisa Sainatiego weszli Cyrille Barros, Mickaël Barreto, Mohamed Youssouf. Także drużyna Olympique Lyon rozpoczęła w zmienionym składzie, za Memphisa Depaya wszedł Houssem Aouar. W 63. minucie Quentin Lecoeuche został zmieniony przez Riada Nouriego.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 79. minucie spotkania, gdy Houssem Aouar strzelił z karnego piątego gola. W 90. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Riad Nouri.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Matthieu Huard
79′ Mattia De Sciglio
Gédéon Kalulu Kyatengwa
67′ Sinaly Diomande
Joris Sainati46′
Maxence Caqueret
Mathieu Coutadeur
67′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Qazim Laçi46′
 38′ Mathis Rayan Cherki
Quentin Lecoeuche63′
 24′ 75′ Gnaly Maxwel Cornet
Vincent Marchetti
 10′ 46′ Memphis Depay
Alassane N'Diaye46′
 22′ Islam Slimani
Gaëtan Courtet78′
Malcolm Barcola
François-Joseph Sollacaro
67′ Léo Dubois
Mickaël Barreto46′
67′ Antonio Guedes Marcelo
Cyrille Barros Bayala46′
46′  79′ (k.) Houssem Aouar
Abdoulaye Keita
Florent da Silva
Tony N'Jike
79′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Mohamed Youssouf46′
Philana Tinotenda Kadewere
Mounaïm El Idrissy78′
Yaya Soumaré
Faïz Mattoir
75′ Karl Brillant Toko Ekambi