Liga francuska - 6. kolejka Ligue 2: Jeunesse Auxerroise - Ajaccio 3-1 (0-0)

30 sierpnia na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre odbyło się spotkanie 6. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Jeunesse Auxerroise i Ajaccio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Jeunesse Auxerroise 3-1. Na stadionie zasiadło 5 583 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-30 20:00 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Widzów: 5583 | Arbiter: S. Palhies
M. Coutadeur 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Ajaccio (”Loures”) wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Jeunesse Auxerroise: Yanisowi Merdjemu w 10. i Samuelowi Souprayenowi w 38. minucie.

Drugą połowę zespół ”Loures” rozpoczął w zmienionym składzie, za Kévina Lejeune'a wszedł Mounaim El Idrissy. W 56. minucie kartkę dostał Gedeon Kalulu, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jeunesse Auxerroise w 58. minucie spotkania, gdy Rémy Dugimont strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zespół Ajaccio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Hamza Sakhi. Asystę przy golu zanotował Birama Touré.

W 64. minucie Johan Cavalli został zastąpiony przez Jérémy'ego Corinusa. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Jeunesse Auxerroise doszło do zmiany. Dejan Sorgić wszedł za Yanisa Merdjego.

Niedługo później Dejan Sorgić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jeunesse Auxerroise, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Hamza Sakhi.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Mathieu Coutadeur. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Cyrille Bayala.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Birama Touré z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Matthieu Huard
38′ Samuel Souprayen
Gédéon Kalulu Kyatengwa56′
Mickaël Barreto
Cyrille Barros Bayala
83′ François Bellugou
Johan Etienne Anthony Cavalli64′
 60′ Hamza Sakhi
Mathieu Coutadeur  90′
90′ Birama Touré
Qazim Laçi
10′ 67′ Yanis Merdji
Kévin Lejeune46′
 58′ (k.) 78′ Rémy Dugimont
Jérémy Corinus64′
78′ Aly Ndom
Mohamed Youssouf
Yanis Begraoui
Mounaïm El Idrissy46′
83′ Xiaoxuan Ji
Joseph Mendes
67′  69′ Dejan Sorgić
Alexis Laurent Patrice Roge Flips

Piłkarze Jeunesse Auxerroise dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Jeunesse Auxerroise w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.