Liga francuska - 6. kolejka Ligue 2: Chateauroux - ES Troyes 0-1 (0-1)

30 sierpnia na Stade Gaston Petit w Châteauroux odbyło się spotkanie 6. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Chateauroux i ES Troyes. Mecz zakończył się zwycięstwem ES Troyes 1-0. Na stadionie zasiadło 2 680 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-30 20:00 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 2680 | Arbiter: C. Dos Santos
La Berrichonne de Châteauroux
ES Troyes Aube Champagne
0
1
Y. Touzghar 7'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół ES Troyes wygrał 11 razy i zanotował pięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla ES Troyes zdobył Yoann Touzghar w siódmej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ES Troyes.

Między 50. a 57. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ES Troyes i jedną drużynie przeciwnej. W 58. minucie Andrew Jung został zastąpiony przez Haissema Hassana.

W tej samej minucie Valentin Vanbaleghem został zmieniony przez Issę Maregę, co miało wzmocnić zespół Chateauroux. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maxime'a Barthelmégo na Lennego Pintora w 70. minucie oraz Chrisa Bedię na Ruiego Piresa w tej samej minucie. W 66. minucie kartkę otrzymał Issa Marega z Chateauroux. Trener Chateauroux postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Leo Leroya i na pole gry wprowadził napastnika Guevina Tormina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oualida El Hajjama z ES Troyes, a w 88. minucie Haissema Hassana z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole ES Troyes doszło do zmiany. Aboubacar Camara wszedł za Yoanna Touzghara. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stone Muzalimoja Mambo
73′ Léo Leroy
Yoann Salmier
Rémi Mulumba
Maxime Barthelmé57′ 70′
Opa Sangante
Rayan Ny Aina Arnaldo Raveloson
56′ 58′ Valentin Vanbaleghem
Florian Tardieu
Ilyas Chouaref
Chris Vianney Bedia50′ 72′
58′ Andrew Jung
Yoann Touzghar  7′ 86′
Wilfried Bedfian
Sébastien Rénot
Sékou Condé
Terence Baya
58′ 66′ Issa Marega
Dylan Chambost
Alexandre Raineau
Rui Miguel Guerra Pires72′
Lamine Ghezali
Warren Tchimbembé
58′ 88′ Haissem Hassan
Aboubacar Demba Camara86′
73′ Guévin Tormin
Lenny Jean-Pierre Pintor70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.