Liga francuska - 5. kolejka Ligue 2: Rodez Aveyron - US Dunkerque 2-1 (1-0)

26 września na Stade Paul Lignon odbyło się spotkanie 5. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Rodez Aveyron i US Dunkerque. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rodez Aveyron 2-1. Na stadionie zasiadło 1 696 widzów.

5. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-26 19:00 | Stadion: Stade Paul Lignon | Widzów: 1696 | Arbiter: R. Landry
B. Ketkeophomphone 50'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Rodez Aveyron wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Rodez Aveyron nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie bramkę zdobył Papis Dembélé. Asystę zanotował Yohan Roche.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rodez Aveyron: Davidowi Douline'owi w 30. i Yohanowi Rochemu w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rodez Aveyron.

W 50. minucie Billy Ketkeophomphone wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. W 65. minucie Alan Kerouedan został zmieniony przez Auréliena Tertereau.

Trener US Dunkerque postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Ilana Kebbala i na pole gry wprowadził napastnika Guillaume'a Boscę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 69. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy US Dunkerque: Thibault Vialla, Emeric Dudouit, Billy Ketkeophomphone, na ich miejsce weszli: Malik Tchokounté, Alioune Ba, Leverton Pierre. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rémego Boissiera, Pierre'a Bardy'ego zajęli: Pierre Ruffaut, Alexis Alégué. Między 73. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Rodez Aveyron w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na osiem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Ugo Bonnet. Przy strzeleniu gola asystował David Douline.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Axel Maraval
81′ Pierre Bardy
Ibrahim Cissé
Joris Chougrani
Emeric Dudouit74′ 76′
Valentin Henry
Adon Gomis
43′ Yohan Roche
Harouna Sy
73′ 75′ Rémy Boissier
Demba Thiam
30′ David Douline
Ilan Kebbal66′
Nassim Ouammou
Thibault Vialla69′
 82′ Ugo Bonnet
Nicolas Bruneel
 21′ Papis Malaly Dembélé
Redouane Kerrouche
65′ Alan Kerouedan
Loic Kouagba
81′ Alexis Alégué Elandi
Thomas Vannoye
75′ Pierre Ruffaut
Leverton Pierre76′
65′ Aurélien Tertereau
Guillaume Bosca66′
Daouda Gueye
Malik Tchokounté69′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Rodez Aveyron, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Rodez Aveyron w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.