Liga francuska - 5. kolejka Ligue 2: Le Mans FC - FC Lorient 1-2 (0-2)

W pojedynku 5. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 23 sierpnia, zespół Le Mans przegrał z FC Lorient 1-2 (0-2). Mecz na Mmarena obejrzało 8 060 widzów.

Y. Wissa 16',38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka FC Lorient (”Morszczuki”) wygrała aż dziewięć razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy FC Lorient otworzyli wynik. W 16. minucie bramkę zdobył Yoane Wissa. Asystę zaliczył Enzo Le Fée.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiena Lemoine'a z FC Lorient, a w 34. minucie Yanna Boégo-Kanego z drużyny przeciwnej.

W 38. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yoane Wissa z FC Lorient. W 42. minucie za Jimmy'ego Cabota wszedł Mohamed Mara.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Le Mans doszło do zmiany. Thomas Dasquet wszedł za Pierre'a Lemonniera.

Między 58. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Le Mans: Hamza Hafidi, Stéphen Vincent, na ich miejsce weszli: Youssef Maziz, Harrisson Manzala. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yoane'a Wissy, Fabiena Lemoine'a zajęli: Franklin Wadja, Sylvain Marveaux. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Laurent Abergel z FC Lorient. Była to 60. minuta starcia.

Mimo że jedenastka Le Mans nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 102 ataki oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę kontaktową zdobył Aloïs Confais. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Vincent Créhin.

Drużynie Le Mans zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ”Morszczuków”.

Jérôme Hergault
43′ Pierre Lemonnier
Julien Laporte
Alexandre Vardin
Vincent Le Goff
34′ Yann Boé-Kane
Matthieu Serge Fernand Saunier
 90′ Aloïs Confais
Laurent Abergel60′
58′ Hamza Hafidi
Pierre-Yves Hamel
70′ Stéphen Vincent
Yoane Wissa  16′, 38′ 68′
Pierre Patron
Maxime Pattier
43′ Thomas Dasquet
Thomas Fontaine
Tom Duponchelle
Quentin Lecoeuche
Dorian Lévêque
Mohamed Mara42′
58′ Youssef Maziz
Sylvain Marveaux85′
70′ Harrisson Manzala Tusumgama
Julien Ponceau
Thibault Rambaud
Franklin Wadja68′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Le Mans, natomiast zawodnikom gości wręczył dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.