Liga francuska - 5. kolejka Ligue 2: ES Troyes - Clermont 63 1-0 (1-0)

28 września na Stade de l'Aube odbył się mecz 5. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami ES Troyes i Clermont 63. Starcie zakończyło się zwycięstwem ES Troyes 1-0.

R. Kouamé 13'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka ES Troyes wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Rominigue Kouamé dla jedenastki ES Troyes. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rayanowi Ravelosonowi z drużyny gospodarzy. Była to 16. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ES Troyes.

W 58. minucie kartką został ukarany Dylan Chambost, zawodnik ES Troyes. W 63. minucie Levi Lumeka zastąpił Pape'a Meïssę.

Między 63. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Clermont 63 : Yohann Magnin, Jason Berthomier, Jim Ngowet, Cédric Hountondji, Johan Gastien, na ich miejsce weszli: Jonathan Iglesias, Sofyan Chader, Alidu Seidu, Josué Albert, Lorenzo Rajot. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Suk Hyun-Juna, Rominigue'a Kouamégo zajęli: Yoann Touzghar, Rui Pires. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Johanowi Gastienowi z Clermont 63. Po chwili trener ES Troyes postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Dylana Saint-Louisa wszedł Remi Vita, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 85. minucie w jedenastce ES Troyes doszło do zmiany. Oualid El Hajjam wszedł za Stone'a Muzalimoję. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę obejrzał Rui Pires z zespołu gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cédric Hountondji81′
85′ Stone Muzalimoja Mambo
Vital Manuel N'Simba
Yoann Salmier
Florent Ogier
58′ Dylan Chambost
Akim Zedadka
 13′ 82′ Rominigue Kouamé N'Guessan
Jason Berthomier69′
16′ Rayan Ny Aina Arnaldo Raveloson
Johan Gastien76′ 82′
Florian Tardieu
Yohann Magnin63′
83′ Dylan Saint-Louis
Mohamed Bayo
63′ Hyun-Jun Suk
David Cafimipon Gomis
63′ Levi Jeremiah Lumeka
Jim Émilien Ngowet Allevinah81′
Sébastien Rénot
Lucas Margueron
85′ Oualid El Hajjam
Josué Albert81′
83′ Remi Vita
Alidu Seidu81′
Brandon Dominguès
Driss Trichard
82′ 90′ Rui Miguel Guerra Pires
Sofyan Chader69′
63′ Pape Meïssa Ba
Jonathan Damián Iglesias Abreu63′
63′ Yoann Touzghar
Lorenzo Rajot82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.