Liga francuska - 5. kolejka Ligue 2: En Avant Guingamp - Grenoble Foot 38 1-0 (1-0)

26 września na Stade du Roudourou odbył się pojedynek 5. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Guingamp i Grenoble 38. Mecz zakończył się zwycięstwem Guingamp 1-0. Spotkanie obejrzało 4 764 widzów.

5. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-26 19:00 | Stadion: Stade du Roudourou | Widzów: 4764 | Arbiter: S. Palhies
En Avant Guingamp
Grenoble Foot 38
1
0
Y. N'Gbakoto 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Grenoble 38 wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach jedenastka Grenoble 38 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Guingamp w 23. minucie spotkania, gdy Yeni N'Gbakoto strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Jérémy Livolant.

W 28. minucie w drużynie Grenoble 38 doszło do zmiany. Terell Ondaan wszedł za Floriana Michela. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Charles'owi Mongindzie z zespołu gości. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Guingamp.

W 63. minucie kartkę obejrzał Souleymane Cissé z Grenoble 38. W 67. minucie Guessouma Fofana został zastąpiony przez Bryana Pelégo.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Sikou Niakatégo, piłkarza gospodarzy. Trener Grenoble 38 postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Yorica Raveta i na pole gry wprowadził napastnika Mamadou Diallę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze Guingamp: Matthias Phaeton, Baptiste Roux, a na ich miejsce weszli Yannick Gomis, Jérémy Livolant.

Jérôme Mombris
78′ Sikou Niakaté
Adrien-Mehdi Monfray
Jérémy Sorbon
Loïc Nestor
89′ Jérémy Livolant
Yoric Ravet82′
Youssouf Yacoub M'Changama
Souleymane Cissé63′
67′ Guessouma Fofana
Florian Michel28′
Jacques-Alaixys Romao
Charles Monginda Pickel38′
89′ Yannick Arthur Gomis
Moussa Kalilou Djitté68′
 23′ 68′ Yeni Atito N'Gbakoto
Willy Johnson Semedo Afonso81′
Enzo Basilio
Esteban Salles
Lloyd Palun
Abdel Hakim Abdallah81′
68′ Louis Carnot
Bart Straalman
67′ Bryan Pelé
Terell Ondaan28′
89′ Baptiste Roux
Maxence Renoud81′
Pierrick Valdivia
Marcellin Achille Anani68′
89′ Matthias Phaeton
Mamadou Lamarana Diallo82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Grenoble 38 przyznał dwie.

Jedenastka Guingamp w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.