Liga francuska - 5. kolejka Ligue 2: Clermont 63 - Jeunesse Auxerroise 1-1 (1-0)

23 sierpnia na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand odbył się pojedynek 5. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Clermont 63 i Jeunesse Auxerroise. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 4 100 widzów.

5. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-23 20:00 | Stadion: Stade Gabriel Montpied | Widzów: 4100 | Arbiter: B. Dechepy
Clermont Foot 63
Association Jeunesse Auxerroise
1
1
A. Grbić 21'
Y. Merdji 75'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Jeunesse Auxerroise wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mathieu Michel z Jeunesse Auxerroise. Była to 19. minuta spotkania.

W tym czasie to piłkarze Clermont 63 otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Grbic. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Clermont 63.

W 52. minucie kartkę otrzymał Hamza Sakhi z drużyny gości. Po chwili trener Jeunesse Auxerroise postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Rémy'ego Dugimonta. Na boisko wszedł Dejan Sorgić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Jason Berthomier został zmieniony przez Julia Donisę.

Dopiero w drugiej połowie Yanis Merdji wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jeunesse Auxerroise, zdobywając bramkę w 75. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Jeanowi Marcelinowi, zawodnikowi Jeunesse Auxerroise. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jean Marcelin79′
73′ Jason Berthomier
Yanis Merdji  75′
 21′ (k.) Adrian Grbić
Xiaoxuan Ji
73′ Julio Kenny Donisa
Dejan Sorgić61′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Clermont 63 żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Jedenastka Jeunesse Auxerroise w drugiej połowie również dokonała jednej zmiany.