Liga francuska - 4. kolejka Ligue 2: Valenciennes FC - Rodez Aveyron Football 1-0 (0-0)

W starciu 4. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 16 sierpnia, zespół Valenciennes wygrał z Rodez Aveyron 1-0 (0-0). Mecz na Stade du Hainaut obejrzało 5 332 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-16 20:00 | Stadion: Stade du Hainaut | Widzów: 5332 | Arbiter: A. Perreau Niel
Valenciennes FC
Rodez Aveyron Football
1
0
B. Guillaume 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valenciennes: Emmanuelowi Ntimowi w 24. minucie i Steve'owi Ambriemu w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Baptiste Guillaume dla jedenastki Valenciennes. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował Lilian Brassier.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Arthurowi Desmasowi z drużyny gości. W 56. minucie Dorian Caddy został zmieniony przez Ayouba Ouhafsę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Yohan Roche, piłkarz gości.

W 70. minucie w jedenastce Rodez Aveyron doszło do zmiany. Valentin Henry wszedł za Alexisa Peyrelade'a. Chwilę później trener Rodez Aveyron postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Nassima Ouammou. Na boisko wszedł Matthieu Guerbert, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Valenciennes postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Steve'a Ambriego wszedł Joffrey Cuffaut, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Valenciennes utrzymać prowadzenie.

Joris Chougrani
24′ Emmanuel Ntim
Nathanaël Dieng
Maxime Spano Rahou
Alexis Peyrelade70′
63′ Malek Chergui
Yohan Roche61′
Sessi Octave Emile D'Almeida
David Douline
70′ Matteo Fedele
Nassim Ouammou73′
 50′ Baptiste Guillaume
Pierre Ruffaut
Teddy Étienne Chevalier
Ugo Bonnet
45′ 81′ Steve Ambri
Dorian Caddy56′
Nicolas Kocik
Lionel Mpasi-Nzau
81′ Joffrey Cuffaut
Valentin Henry70′
Abdoulaye Ousame
Loïc Poujol
63′ Gauthier Hein
Matthieu Guerbert73′
70′ Julien Masson
Corentin Jacob
Kévin Cabral
Edwin Maanane
Jorris Romil
Ayoub Ouhafsa56′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.