Liga francuska - 4. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - Clermont Foot 63 0-1 (0-1)

16 sierpnia na Stade de la Source w Orleanie odbył się pojedynek 4. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami US Loiret i Clermont 63. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Clermont 63 1-0. Na stadionie stawiło się 3 549 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-16 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3549 | Arbiter: T. Bouille
US Orléans Loiret
Clermont Foot 63
0
1
A. Grbić 24'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Clermont 63 wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Adrian Grbic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clermont 63, zdobywając bramkę w 24. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Maria Gonzáleza.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabriela Mutombo z US Loiret, a w 44. minucie Vitala N'Simbę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Clermont 63.

Trener US Loiret postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Yohanna Demoncego i na pole gry wprowadził napastnika Auréliena Scheidlera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Mohamed Talal został zastąpiony przez Vincenta Thilla.

W 71. minucie w drużynie Clermont 63 doszło do zmiany. Lorenzo Rajot wszedł za Jasona Berthomiera. Chwilę później trener Clermont 63 postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maria Gonzáleza wszedł Akim Zedadka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 76. minucie Tidiane Keita został zmieniony przez Jorisa Correę, co miało wzmocnić drużynę US Loiret. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Grbica na Julia Donisę.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Cédric Hountondji
25′ Gabriel Mutombo Kupa
Vital Manuel N'Simba44′
90′ Gauthier Pinaud
Florent Ogier
Maxime D'Arpino
Jérôme Phojo
58′ Yohann Demoncy
Jason Berthomier71′
76′ Tidiane Keita
Johan Gastien
Joseph Romeric Lopy
Mario González Gutiérrez75′
58′ Mohamed Amine Talal
Akim Zedadka75′
58′ Vincent Thill
Yohann Magnin
76′ Joris Correa
Lorenzo Rajot71′
58′ Aurélien Scheidler
Julio Kenny Donisa86′ 87′

Przewaga zespołu US Loiret w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Clermont 63 wręczył trzy.