Liga francuska - 4. kolejka Ligue 2: Grenoble Foot 38 - AC Ajaccio 2-0 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 19 września, zespół Grenoble 38 wygrał z Ajaccio 2-0 (1-0). Mecz na Stade des Alpes obejrzało 3 892 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-19 19:00 | Stadion: Stade des Alpes | Widzów: 3892 | Arbiter: G. Paradis
Grenoble Foot 38
AC Ajaccio
2
0
J. Bénet 18'
M. Djitté 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Ajaccio (”Loures”) wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Jessy Bénet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grenoble 38 , strzelając gola w 18. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcellin Anani.

W 27. minucie Marcellin Anani został zastąpiony przez Moussę Djittégo. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Gaëtanowi Courtetowi z zespołu gości. Była to 28. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Grenoble 38.

Między 46. a 65. minutą, boisko opuścili ”Loures”: Yanis Cimignani, Bevic Moussiti-Oko, Jérémy Corinus, na ich miejsce weszli: Mickaël Barreto, Mounaïm El Idrissy, Mohamed Youssouf. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Willy'ego Semedo, Floriana Michela zajęli: Mamadou Diallo, Anthony Belmonte. Między 52. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Grenoble 38 i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Ajaccio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Moussa Djitté. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jordy Gaspar.

W 81. minucie w jedenastce Grenoble 38 doszło do zmiany. Bart Straalman wszedł za Loïca Nestora. W tej samej minucie trener Grenoble 38 postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Yorica Raveta wszedł Abdel Abdallah, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Mohameda Youssoufa, zawodnika Ajaccio.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

François-Joseph Sollacaro
77′ Jordy Gaspar
Cédric Mickael Avinel
Jérôme Mombris
Gédéon Kalulu Kyatengwa83′
76′ Adrien-Mehdi Monfray
Yanis Cimignani46′
81′ Loïc Nestor
Jérémy Corinus65′
81′ Yoric Ravet
Mathieu Coutadeur
 18′ Jessy Bénet
Qazim Laçi
65′ Florian Michel
Quentin Lecoeuche52′ 82′
72′ Charles Monginda Pickel
Gaëtan Courtet28′
27′ Marcellin Achille Anani
Bevic Selad Moussiti-Oko64′
65′ Willy Johnson Semedo Afonso
Riad Nouri
Esteban Salles
Lucas Marsella
81′ Abdel Hakim Abdallah
Mickaël Barreto46′
81′ Bart Straalman
Abdoulaye Keita82′
65′ Anthony Belmonte
Tony N'Jike83′
Terell Ondaan
Mohamed Youssouf65′ 90′
65′ Mamadou Lamarana Diallo
Mounaïm El Idrissy64′
27′  79′ Moussa Kalilou Djitté
Simon Elisor

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.