Liga francuska - 4. kolejka Ligue 2: Grenoble 38 - ES Troyes 1-1 (0-0)

W spotkaniu 4. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 16 sierpnia, drużyna Grenoble 38 zremisowała z ES Troyes 1-1 (0-0). Mecz na Stade des Alpes obejrzało 4 722 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-16 20:00 | Stadion: Stade des Alpes | Widzów: 4722 | Arbiter: N. Rainville
Grenoble Foot 38
ES Troyes Aube Champagne
1
1
T. Ondaan 90'
B. Kouyaté 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka ES Troyes wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Willy'ego Semedo z Grenoble 38, a w 16. minucie Boubakara Kouyate'a z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Kévin Fortuné został zastąpiony przez Lennego Pintora.

Tymczasem piłkarze ES Troyes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie bramkę zdobył Boubakar Kouyate. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dylan Chambost.

W następstwie utraty bramki trener Grenoble 38 postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Yvesa Pambou i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Djitte'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Chwilę później trener ES Troyes postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Dylana Chambosta. Na boisko wszedł Rui Pires, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Willy Semedo został zmieniony przez Arsène'a Elogo, a za Jonathana Tinhana wszedł na boisko Florian Raspentino, co miało wzmocnić drużynę Grenoble 38. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoanna Touzghara na Aboubacara Camarę.

Zespół ES Troyes niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 26 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Terell Ondaan. Przy strzeleniu gola pomagał Arsène Elogo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Charles'owi Picklowi i Arsène'owi Elogo. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Pape N'Diaye Souare
81′ Jonathan Tinhan
Maxime Barthelmé
 90′ Terell Ondaan
Dylan Chambost71′
90′ Charles Monginda Pickel
Rayan Ny Aina Arnaldo Raveloson
67′ Yves Simon Pambou Loembet
Florian Tardieu
Youssouf Yacoub M'Changama
Yoann Touzghar85′
13′ 76′ Willy Johnson Semedo Afonso
Stone Muzalimoja Mambo
76′ 90′ Arsène Elogo Guintangui
Rui Miguel Guerra Pires71′
Yohan Brun
Eden Massouema
67′ Moussa Kalilou Djitté
Aboubacar Demba Camara85′
81′ Florian Raspentino
Lenny Jean-Pierre Pintor56′

Arbiter wręczył trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom ES Troyes przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.