Liga francuska - 4. kolejka Ligue 2: FC Sochaux - Rodez Aveyron Football 2-2 (0-2)

W spotkaniu 4. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 19 września, jedenastka Sochaux zremisowała z Rodez Aveyron 2-2 (0-2). Mecz na Stade Auguste-Bonal w Montbéliardzie obejrzało 4 970 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-19 19:00 | Stadion: Stade Auguste-Bonal | Widzów: 4970 | Arbiter: J. Brisard
R. Boissier 15',45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sochaux wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Rodez Aveyron nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Rémy Boissier.

Między 19. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rodez Aveyron, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Rémy Boissier po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Przy zdobyciu bramki asystował Ugo Bonnet.

W 56. minucie Bryan Lasme został zmieniony przez Fabiena Ouregę. W 65. minucie w drużynie Sochaux doszło do zmiany. Alan Virginius wszedł za Sofiane'a Dahama. W 68. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Chris Bedia.

Chwilę później trener Rodez Aveyron postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Auréliena Tertereau wszedł Loïc Poujol, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. Na siedem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Gaëtan Weissbeck. Asystę zanotował Fabien Ourega.

W 89. minucie Rassoul N'Diaye został zmieniony przez Samy'ego Faraja, a za Steve'a Ambriego wszedł na boisko Manuel Semedo, co miało wzmocnić zespół Sochaux. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rémego Boissiera na Alana Kerouedana oraz Uga Bonneta na Daoudę Gueye. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Johann Obiang79′
65′ Sofiane Daham
Yohan Roche
24′ 89′ Rassoul N'Diaye
Rémy Boissier  15′, 45′ 19′ 90′
 83′ Gaëtan Weissbeck
David Douline
56′ Bryan Lasme
Aurélien Tertereau73′
 68′ (k.) 33′ Chris Vianney Bedia
Ugo Bonnet90′
89′ Steve Ambri
Nassim Ouammou79′
89′ Samy Faraj
Pierre Ruffaut
Ousseynou Thioune
Papis Malaly Dembélé73′
Walid Jarmouni
Daouda Gueye90′
56′ Fabien Ourega
Alan Kerouedan90′
89′ Manuel Semedo Da Veiga

65′ Alan Virginius

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Rodez Aveyron, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Sochaux w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.