Liga francuska - 4. kolejka Ligue 2: FC Lorient - FC Sochaux 1-0 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 16 sierpnia, zespół FC Lorient zwyciężył z Sochaux 1-0 (0-0). Mecz na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir obejrzało 8 529 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-16 20:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 8529 | Arbiter: P. Gaillouste
FC Lorient
FC Sochaux
1
0
J. Cabot 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna FC Lorient (”Morszczuki”) wygrała aż 13 razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko siedem.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Lorient próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie kartkę dostał Sofiane Daham z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie kartkę dostał Melvin Sitti, zawodnik gości. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Sochaux doszło do zmiany. Victor Glaentzlin wszedł za Thomasa Tourégo.

Jedynego gola meczu strzelił Jimmy Cabot dla drużyny FC Lorient. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Vincent Le Goff.

W 67. minucie Sofiane Daham został zastąpiony przez Ousseynou Thioune'a. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Sochaux: Abdoulaye Sanému w 85. minucie i Ousseynou Thioune'owi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Salem M'Bakata
80′ Quentin Lecoeuche
Jason Pendant
Matthieu Serge Fernand Saunier
Sofiane Daham20′ 67′
Laurent Abergel
Younès Kaabouni
 65′ 74′ Jimmy Cabot
Melvin Sitti58′ 78′
86′ Enzo Le Fée
Martin François
74′ Mohamed Mara
Ousseynou Thioune67′ 90′
86′ Sylvain Marveaux
Victor Glaentzlin61′
Julien Ponceau
Bryan Lasme
80′ Franklin Wadja
Sloan Privat78′

Zespół FC Lorient był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie. Wyjątkowa nieporadność napastników Sochaux była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sochaux przyznał cztery żółte.