Liga francuska - 38. kolejka Ligue 2: Jeunesse Auxerroise - Valenciennes 1-1 (1-0)

W meczu 38. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 17 maja, drużyna Jeunesse Auxerroise zremisowała z Valenciennes 1-1 (1-0). Mecz na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre obejrzało 15 314 widzów.

38. kolejka Francja - Ligue 2
2019-05-17 20:45 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Widzów: 15314 | Arbiter: R. Lissorgue
Association Jeunesse Auxerroise
Valenciennes FC
1
1
R. Dugimont 4'
L. Goujon 52' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Jeunesse Auxerroise wygrała siedem razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jeunesse Auxerroise w czwartej minucie spotkania, gdy Rémy Dugimont zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Mancini.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johanna Ramarégo z Valenciennes, a w 36. minucie Rémego Dugimonta z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jeunesse Auxerroise.

W 52. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Jeunesse Auxerroise Loic Goujon. Niedługo później trener Jeunesse Auxerroise postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Mickaëla Barreta. Na boisko wszedł Julien Feret, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Valenciennes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jorris Romil, a murawę opuścił Florian Raspentino. W 78. minucie za Baptiste'a Aloe'a wszedł Laurent Dos Santos. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Valenciennes doszło do zmiany. Gaëtan Arib wszedł za Johanna Ramarégo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Joffrey Cuffaut
70′ Mickaël Barreto
Loïc Nestor
Lamine Fomba
Julien Masson
52′ (samob.) Loic Goujon
Nathael Julan
 4′ 36′ Rémy Dugimont
Lucas Ribeiro Costa
70′ Julien Feret
Mahamé Siby
Nathan Bizet
Jorris Romil75′
Yanis Merdji
Allan Linguet

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Jeunesse Auxerroise w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.