Liga francuska - 38. kolejka Ligue 2: ES Troyes Aube Champagne - AC Ajaccio 0-0

17 maja na Stade de l'Aube odbyło się starcie 38. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami ES Troyes i Ajaccio. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 8 544 widzów.

38. kolejka Francja - Ligue 2
2019-05-17 20:45 | Stadion: Stade de l'Aube | Widzów: 8544 | Arbiter: J. Stinat
ES Troyes Aube Champagne
AC Ajaccio
0
0

Od pierwszych minut jedenastka Ajaccio (”Loures”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ES Troyes była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Morgan Poaty z jedenastki gospodarzy. Była to 32. minuta pojedynku.

W 63. minucie za Benjamina Niveta wszedł Stéphane Darbion. Trener ”Loures” postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Féliksa Tomiego i na pole gry wprowadził napastnika Mounaima El Idrissy'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 78. minucie w zespole ES Troyes doszło do zmiany. Bryan Mbeumo wszedł za Yoanna Touzghara. Po chwili trener ES Troyes postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rayana Ravelosona wszedł Jimmy Giraudon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ES Troyes utrzymać remis.

Manuel Cabit
32′ Morgan Poaty
Mathieu Coutadeur
63′ Benjamin Nivet
Kévin Lejeune
87′ Rayan Ny Aina Arnaldo Raveloson
Riad Nouri
Kévin Fortuné
Caleb Zady Sery
78′ Yoann Touzghar
Félix Tomi67′
Mamadou Samassa
François-Joseph Sollacaro
87′ Jimmy Giraudon
Jérémy Choplin
Chaouki Ben Saada
Anthony Marin
63′ Stéphane Darbion
Johan Etienne Anthony Cavalli
Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Jérémy Corinus
Jonathan Tinhan
Qazim Laçi
78′ Bryan Mbeumo
Mounaïm El Idrissy67′

Wyjątkowa nieporadność napastników ES Troyes była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Ajaccio żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Ajaccio w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.