Liga francuska - 38. kolejka Ligue 2: Chamois Niortais FC - Red Star FC 93 1-0 (1-0)

17 maja na Stade René Gaillard w Niorcie odbyło się spotkanie 38. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Chamois FC i Red Star 93. Mecz zakończył się zwycięstwem Chamois FC 1-0. Na stadionie zasiadło 3 613 widzów.

38. kolejka Francja - Ligue 2
2019-05-17 20:45 | Stadion: Stade René Gaillard | Widzów: 3613 | Arbiter: F. Benchabane
Chamois Niortais FC
Red Star FC 93
1
0
G. Koyalipou 11'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka Red Star 93 wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Chamois FC zdobył Goduine Koyalipou w 11. minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Valentin Jacob.

W 18. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amadou Diallo z Red Star 93, a w 43. minucie Cyriaque'a Rivieyrana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chamois FC.

W 57. minucie kartkę dostał Omenuke MFulu z jedenastki gości. Kibice Red Star 93 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aboubacara Camarę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sadek Chebel.

W 63. minucie kartką został ukarany Tom Lebeau, zawodnik gospodarzy. W 69. minucie Amadou Diallo został zastąpiony przez Ismaëla Camarę. W 72. minucie w jedenastce Red Star 93 doszło do zmiany. Saïd Arab wszedł za Moussę Sao.

Chwilę później trener Chamois FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Zakarię Gricha. Na boisko wszedł David Djigla, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Valentin Jacob z Chamois FC. W drugiej połowie nie padły gole.

Matias Ferreira
43′ Cyriaque Rivieyran
David Enagnon Kiki
Matthieu Sans
Formose Jean-Pierre Mendy
Thibaut Vion
Xavier Tomas
74′ Zakaria Grich
Samba Diakité
83′ Valentin Jacob
Omenuke Mfulu57′
63′ 80′ Tom Lebeau
Sadek Jordan Chebel Faucher59′
Dylan Louiserre
Oussama Abdeldjelil
18′ (k.) 84′ Andé Dona N'Doh
Amadou Tidiane Diallo40′ 69′
 11′ Goduine Koyalipou
Grégoire Lefebvre
80′ Quentin Bena
Saïd Arab72′
74′ David Djigla
Aboubacar Demba Camara59′
84′ Adrian Dabasse
Ismaël Camara69′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.