Liga francuska - 38. kolejka Ligue 2: AS Béziers - AS Nancy-Lorraine 3-0 (3-0)

17 maja na Stade de la Méditerranée w Béziersie odbyło się spotkanie 38. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami AS Beziers i Nancy. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Beziers 3-0. Pojedynek obejrzało 3 859 widzów.

38. kolejka Francja - Ligue 2
2019-05-17 20:45 | Stadion: Stade de la Méditerranée | Widzów: 3859 | Arbiter: J. Pignard
A. Kanté 16'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu AS Beziers.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Beziers w trzeciej minucie spotkania, gdy Mehdi Mostefa zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Rayane Aabid.

Zespół ”ASNL” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 12. minucie wynik na 2-0 podwyższył Faycal Rherras. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Simon Gbegnon.

Prawie natychmiast Aboubakary Kanté wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Beziers, zdobywając kolejną bramkę w 16. minucie starcia. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener AS Beziers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Mickaël Diakota, a murawę opuścił Julien Cétout. W 62. minucie Alexandre Ramalingom zastąpił Antoine'a Rabillarda.

A trener Nancy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexisa Busina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vincent Muratori. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AS Beziers doszło do zmiany. Adam Boujamaa wszedł za Rayane'a Aabida. W 72. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adam Boujamaa osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Modou Diagne z zespołu gości. Była to 88. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Abdelhamid El Kaoutari85′
57′ Julien Cétout
Wilfried Moimbé
 12′ Faycal Rherras
Amine Bassi
 3′ Mehdi Mostefa
Denis-Will Poha
62′ Alexandre Ramalingom
Laurent Abergel79′
 16′ Aboubakary Kanté
Vincent Marchetti
70′ Rayane Aabid
Vágner José Dias Gonçalves
Magno Macedo Novaes
Modou Diagne85′ 88′
Emmanuel Justine Rabby Banda
Serge Yao N’Guessan79′
70′ 72′ Adam Boujamaa
Alexis Busin70′
57′ Mickaël Diakota

Brunallergene Junior Etou

62′ Antoine Rabillard