Liga francuska - 35. kolejka Ligue 2: FC Lorient - Jeunesse Auxerroise 2-2 (0-1)

W starciu 35. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 29 kwietnia, drużyna FC Lorient zremisowała z Jeunesse Auxerroise 2-2 (0-1). Mecz na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir obejrzało 6 670 widzów.

35. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-29 20:45 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 6670 | Arbiter: W. Lavis
M. Yattara 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Jeunesse Auxerroise wygrała aż dziewięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach jedenastka FC Lorient (”Morszczuki”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie Fabien Lemoine zastąpił Yoane'a Wissę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Jeunesse Auxerroise w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Kenji Van Boto dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Samuel Souprayen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Jeunesse Auxerroise.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter wręczył kartkę Jimmy'emu Cabotowi z ”Morszczuków”. Po chwili trener FC Lorient postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Julien Ponceau, a murawę opuścił Franklin Wadja.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, zespół FC Lorient doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Yoane Wissa. Przy zdobyciu bramki asystował Vincent Le Goff.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Kenji Van Botowi, piłkarzowi gości.

Prawie natychmiast Alexis Claude wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Lorient, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie spotkania. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kibice Jeunesse Auxerroise nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Manciniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Benjaloud Youssouf. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mohamed Yattara. Asystę przy bramce zanotował Romain Philippoteaux.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w zespole Jeunesse Auxerroise za Juliena Fereta wszedł Jordan Adéoti, a w drużynie ”Morszczuków” Yoane Wissa zmienił Gaëtana Courteta. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Kenji-Van Boto  32′ 61′
30′ Fabien Lemoine
Mickaël Tacalfred
Maxime Etuin
Benjaloud Youssouf67′
50′ Jimmy Cabot
Julien Feret89′
 62′ Alexis Claude Maurice
Lamine Fomba
Sidy Sarr
Romain Philippoteaux
58′ Franklin Wadja
Jordan Souleymane Adéoti89′
58′ Julien Ponceau
Loic Goujon
Abdoul Sakirou Bila
Daniel Mancini67′
89′ Gaëtan Courtet
Yanis Begraoui
30′  60′ 89′ Yoane Wissa
Rémy Dugimont

Przewaga drużyny FC Lorient w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół FC Lorient wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.