Liga francuska - 34. kolejka Ligue 2: Racing Club de Lens - FC Lorient 0-1 (0-1)

23 kwietnia na Stade Bollaert-Delelis odbył się pojedynek 34. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami RC Lens i FC Lorient. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Lorient 1-0. Na stadionie stawiło się 22 120 widzów.

34. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-23 20:00 | Stadion: Stade Bollaert-Delelis | Widzów: 22120 | Arbiter: H. Ben El Hadj
Racing Club de Lens
FC Lorient
0
1
P. Hamel 3'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół FC Lorient (”Morszczuki”) wygrał aż dziewięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla FC Lorient zdobył Pierre-Yves Hamel w trzeciej minucie. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Vincent Le Goff.

Między 34. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Lorient. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Morszczuków”.

W 54. minucie kartkę dostał Arthur Gomis, piłkarz RC Lens. W tej samej minucie Souleymane Diarra został zmieniony przez Walida Meslouba.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Massadiowi Haïdarze z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener RC Lens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Mounir Chouiar, a murawę opuścił Grejohn Kyei. A trener FC Lorient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliena Ponceau. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fabien Lemoine.

W 72. minucie Pierre-Yves Hamel został zmieniony przez Yoane'a Wissę, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu za Alexisa Claude'a wszedł na boisko Wilfried Ebane, co miało wzmocnić zespół FC Lorient. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheicka Doucoure'a na Simona Banzę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RC Lens: Simonowi Banzie w 83. i Fabienowi Centonze'owi w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Illan Meslier
90′ Fabien Centonze
Vincent Le Goff
Jean-Kevin Duverne
Felipe Patavino Saad42′
Steven Fortès
Matthieu Serge Fernand Saunier43′
57′ Massadio Haïdara
Jimmy Cabot
54′ Souleymane Diarra
Alexis Claude Maurice90′
75′ Cheick Oumar Doucouré
Maxime Etuin
Guillaume Gillet
Fabien Lemoine67′
54′ Yannick Arthur Gomis
Sidy Sarr34′
58′ Grejohn Kyei
Mamadou Kamissoko
54′ Walid Mesloub
Julien Ponceau67′
75′ 83′ Simon Bokoté Banza
Gaëtan Courtet
Achraf Bencharki
Ibrahim Sissoko
58′ Mounir Chouiar
Yoane Wissa72′

Przewaga jedenastki RC Lens w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy RC Lens obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.