Liga francuska - 34. kolejka Ligue 2: AC Ajaccio - Stade Brest 0-2 (0-1)

23 kwietnia na Stade François Coty odbył się pojedynek 34. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Ajaccio i Stade Brest. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stade Brest 2-0. Spotkanie obejrzało 2 326 widzów.

34. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-23 20:00 | Stadion: Stade François Coty | Widzów: 2326 | Arbiter: J. Hamel
AC Ajaccio
Stade Brest
0
2
C. Battocchio 45'
G. Charbonnier 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Ajaccio (”Loures”) wygrał aż 11 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Babie Traorému ze Stade Brest. Była to 36. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cristian Battocchio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stade Brest, zdobywając bramkę w 45. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Ferris N'Goma.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stade Brest.

W 51. minucie za Jérémy'ego Choplina wszedł Mohamed Youssouf. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Stade Brest doszło do zmiany. Gaëtan Charbonnier wszedł za Gaëtana Belauda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Brest w 63. minucie spotkania, gdy Gaëtan Charbonnier strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 25 zdobytych bramek. Asystę zaliczył Baba Traoré.

W 69. minucie w zespole Ajaccio doszło do zmiany. Jérémy Corinus wszedł za Johana Cavallego. A trener Stade Brest wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edouarda Butina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ferris N'Goma. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Stade Brest doszło do zmiany. Mathias Autret wszedł za Kévina Mayiego.

Chwilę później trener Ajaccio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Caleb Zady, a murawę opuścił Félix Tomi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Gaëtan Belaud61′
51′ Jérémy Choplin
Jean-Charles Castelletto
Jérôme Hergault
Brendan Chardonnet
Yann Boé-Kane
Baba Traoré36′
69′ Johan Etienne Anthony Cavalli
Ibrahima Diallo
82′ Félix Tomi
Kévin Mayi81′
François-Joseph Sollacaro
Donovan Léon
Clément Jerome Michelin
Quentin Bernard
69′ Jérémy Corinus
Anthony Weber
Aliou Dembélé
Mathias Autret81′
Qazim Laçi
Jessy Pi
51′ Mohamed Youssouf
Édouard Butin74′
82′ Caleb Zady Sery
Gaëtan Charbonnier61′  63′

Arbiter nie ukarał ”Loures” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.