Liga francuska - 33. kolejka Ligue 2: Valenciennes FC - AS Béziers 5-6 (3-2)

19 kwietnia na Stade du Hainaut odbył się mecz 33. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Valenciennes i AS Beziers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Beziers 6-5. Pojedynek obejrzało 11 830 widzów.

33. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-19 20:00 | Stadion: Stade du Hainaut | Widzów: 11830 | Arbiter: S. Frappart
I. Savane 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Valenciennes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Johann Ramaré. Bramka padła po podaniu Tony'ego Mauricia.

W 14. minucie kartkę dostał Emmanuel Banda z AS Beziers.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 18. minucie gola wyrównującego strzelił Aboubakary Kanté.

Prawie natychmiast Aboubakary Kanté wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Beziers, zdobywając kolejną bramkę w 19. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Brunallergene Etou.

Piłkarze Valenciennes szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie Gaëtan Robail wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valenciennes w 29. minucie spotkania, gdy Florian Raspentino zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Aboubakary'emu Kantému, piłkarzowi AS Beziers. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie kartkę obejrzał Rédah Atassi z jedenastki gości.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wyrównującego gola dla zawodników AS Beziers strzelił Simon Gbegnon. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Faycal Rherras.

W 62. minucie arbiter ukarał kartką Faycala Rherrasa, piłkarza gości.

Szybko po stracie bramki zespół Valenciennes znów trafił do bramki rywala. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Julien Masson.

Trener AS Beziers postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Faycala Rherrasa i na pole gry wprowadził napastnika Ibrahimę Savanego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Valenciennes, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 5-3 zdobył ponownie w 74. minucie Florian Raspentino. Przy strzeleniu gola pomógł Laurent Dos Santos.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie AS Beziers doszło do zmiany. Dorian Bertrand wszedł za Alexandre'a Ramalingoma. A kibice Valenciennes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edena Massouemę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Florian Raspentino.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 79. minucie gola kontaktowego strzelił Robin Taillan. Asystę przy bramce zanotował Aboubakary Kanté.

W 80. minucie za Rédaha Atassiego wszedł Adam Boujamaa.

W 85. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Aboubakary Kanté z AS Beziers. W 87. minucie w drużynie Valenciennes doszło do zmiany. Jorris Romil wszedł za Johanna Ramarégo.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Ibrahima Savane. Asystę zaliczył Robin Taillan.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-6.

Emmanuel Justine Rabby Banda14′
 29′ (k.), 74′ 79′ Florian Raspentino
Brunallergene Junior Etou
 64′ Julien Masson
Simon Gbegnon Amoussou  61′
Tony Mauricio
Mehdi Mostefa
 13′ 87′ Johann Ramaré
Aboubakary Kanté  18′, 19′, 85′ (k.) 39′
 23′ Gaëtan Robail
Ahoueke Steeve Kévin Denkey
79′ Eden Massouema
Amir Nouri
Steve Ambri
Dorian Bertrand76′
87′ Jorris Romil
Ibrahima Savane67′  90′
Allan Linguet
Ahmed Soukouna

Sędzia nie ukarał zawodników Valenciennes żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył cztery żółte.

Zespół Valenciennes w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.