Liga francuska - 33. kolejka Ligue 2: Stade Brest - US Orléans Loiret 3-1 (1-0)

19 kwietnia na Stade Francis-Le Blé odbyło się starcie 33. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Stade Brest i US Loiret. Mecz zakończył się zwycięstwem Stade Brest 3-1. Na stadionie stawiło się 12 014 widzów.

33. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-19 20:00 | Stadion: Stade Francis-Le Blé | Widzów: 12014 | Arbiter: A. Perreau Niel
M. D'Arpino 47'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom US Loiret i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Stade Brest nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gaëtan Charbonnier. To już dwudzieste trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 44. minucie sędzia pokazał kartkę Maxime'owi D'Arpino z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stade Brest.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę US Loiret w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie bramkę wyrównującą zdobył Maxime D'Arpino. Asystę przy golu zanotował Bel Avounou.

W 50. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Gaëtan Charbonnier nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Stade Brest. W 65. minucie Ferris N'Goma został zmieniony przez Kévina Mayiego. Chwilę później trener Stade Brest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Cristian Battocchio, a murawę opuścił Yoann Court.

W tej samej minucie trener US Loiret postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Yohanna Demoncego wszedł Quentin Lecoeuche, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Brest w 80. minucie spotkania, gdy Gaëtan Charbonnier zdobył drugą bramkę. W 81. minucie Mathias Autret został zmieniony przez Edouarda Butina, co miało wzmocnić drużynę Stade Brest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bela Avounou na Gaëtana Perrina oraz Gauthiera Pinauda na Adamę Traoré.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Edouard Butin. Sytuację bramkową stworzył Cristian Battocchio.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Gauthier Pinaud90′
81′ Mathias Autret
Bel Durel Avounou82′
Haris Belkebla
Maxime D'Arpino  47′ 44′
69′ Yoann Court
Yohann Demoncy69′
65′ Ferris N'Goma
Anthony Le Tallec40′
34′ Jessy Pi
Hicham Benkaid
 40′ (k.), 80′ 50′ (k.) Gaëtan Charbonnier
Abdoulkader Thiam
69′ Cristian Damián Battocchio
Mohamed Amine Talal
Ibrahima Diallo
Fahd El Khoumisti
81′  90′ Édouard Butin
Gaëtan Perrin82′
65′ Kévin Mayi
Adama Traoré90′

Zawodnicy Stade Brest otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.