Liga francuska - 33. kolejka Ligue 2: Jeunesse Auxerroise - Sochaux 1-0 (1-0)

19 kwietnia na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre odbyło się spotkanie 33. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Jeunesse Auxerroise i Sochaux. Mecz zakończył się zwycięstwem Jeunesse Auxerroise 1-0. Pojedynek obejrzało 8 093 widzów.

33. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-19 20:00 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Widzów: 8093 | Arbiter: B. Varela
Association Jeunesse Auxerroise
FC Sochaux
1
0
R. Dugimont 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół Jeunesse Auxerroise wygrał 24 razy i zanotował pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Rémy Dugimont dla jedenastki Jeunesse Auxerroise. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Romain Philippoteaux.

W 30. minucie Sofiane Daham został zastąpiony przez Jeana Ruiza. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jean Ruiz z Sochaux. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jeunesse Auxerroise.

Trener Jeunesse Auxerroise postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Julien Feret, a murawę opuścił Yanis Begraoui. Trener Sochaux postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Salema Mbakatę i na pole gry wprowadził napastnika Abdoulaye Sanégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 78. minucie Boris Moltenis został zmieniony przez Mohameda Sissokę, co miało wzmocnić zespół Sochaux. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romaina Philippoteaux na Mohameda Yattarę w 86. minucie oraz Daniela Manciniego na Jordana Adéotiego w tej samej minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Mohamed Sissoko z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Rafael Jesús Navarro Mazuelos
89′ Daniel Mancini
Jason Pendant
Lamine Fomba
Olivier Verdon
Loic Goujon
Cyrille Barros Bayala
86′ Romain Philippoteaux
Sofiane Daham30′
Birama Touré
Elisha Owusu
58′ Yanis Begraoui
Franck Mbia Etoundi
 19′ Rémy Dugimont
Yohan Mollo
Sonny Patrick Laiton
Lawrence Ati-Zigi
Carlens Jean Fedlaire Ruby Arcus
Jean Ruiz30′ 39′
89′ Jordan Souleymane Adéoti
Romain Sans
François Bellugou
Mohamed Sissoko78′ 87′
58′ Julien Feret
Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
Yanis Merdji
Thomas Robinet
86′ Mohamed Lamine Yattara
Abdoulaye Sané68′

Przewaga zespołu Sochaux w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Jeunesse Auxerroise żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.