Liga francuska - 33. kolejka Ligue 2: Gazélec FCO Ajaccio - FC Metz 0-2 (0-0)

19 kwietnia na Stade Ange Casanova w Ajaccio odbyło się spotkanie 33. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Gazelec FCO i FC Metz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Metz 2-0. Na stadionie stawiło się 2 659 widzów.

33. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-19 20:00 | Stadion: Stade Ange Casanova | Widzów: 2659 | Arbiter: S. Palhies
Gazélec FCO Ajaccio
FC Metz
0
2
J. Boye 54'
I. Niane 76'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Gazelec FCO nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeremy'ego Blayaca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Thibault Campanini. W 51. minucie w jedenastce Gazelec FCO doszło do zmiany. Julian Palmieri wszedł za Mouhamadou N'Dao.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Metz (”Les Grenats”) w 54. minucie spotkania, gdy John Boye strzelił pierwszego gola. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ousseynou Ba z Gazelec FCO, a w 64. minucie Victoriena Angbana z drużyny przeciwnej.

W 75. minucie za Farida Boulayę wszedł Ibrahima Niane.

Drużyna Gazelec FCO ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik ustalił Ibrahima Niane. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Habibou Diallo.

Po chwili trener FC Metz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Emmanuel Rivière, a murawę opuścił Habibou Diallo. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce FC Metz doszło do zmiany. Marvin Gakpa wszedł za Opę N'Guette'a. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Alexandre Oukidja
60′ Ousseynou Ba
Stopilla Sunzu
46′ Thibault Campanini
Farid Boulaya75′
Joris Marveaux
Opa Nguette87′
Baye Mayoro N'Doye
Victorien Angban64′
51′ Mouhamadou Lamine N'Dao
Laurent Jans
51′ Julian Palmieri
Ibrahima Niane75′  76′
46′ Jeremy Blayac
Emmanuel Rivière83′

Zespół Gazelec FCO miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Gazelec FCO w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.