Liga francuska - 33. kolejka Ligue 2: Clermont Foot 63 - AC Ajaccio 0-0

19 kwietnia na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand odbyło się starcie 33. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Clermont 63 i Ajaccio. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 2 895 widzów.

33. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-19 20:00 | Stadion: Stade Gabriel Montpied | Widzów: 2895 | Arbiter: F. Benchabane
Clermont Foot 63
AC Ajaccio
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Ajaccio (”Loures”) wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 35. minucie żółtą kartkę dostał Josué Albert, zawodnik Clermont 63.

Na murawie, jak to często zdarzało się ”Loures” w tym sezonie, pojawił się Clément Michelin, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Ghislaina Gimberta. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Josué Albert, osłabiając zespół Clermont 63. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 35. minucie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Loures: Féliksowi Tomiemu w 53. i Yannowi Boému-Kanemu w 69. minucie. W 71. minucie Jason Berthomier zastąpił Jonathana Iglesiasa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Clermont 63: Franckowi Honoratowi w 72. i Florentowi Ogierowi w 75. minucie.

W 74. minucie Félix Tomi został zmieniony przez Qazima Laçiego, a za Kévina Lejeune'a wszedł na boisko Mohamed Youssouf, co miało wzmocnić drużynę Ajaccio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fanevę Andriatsimę na Floriana Ayego oraz Francka Honorata na Mathiasa Lagego.

Benjamin Leroy
35′ 48′ Josué Albert
Cédric Mickael Avinel
75′ Florent Ogier
Manuel Cabit
Jérôme Phojo
Jérémy Choplin
Nelson Alpha Sissoko
Jérôme Hergault
71′ Jason Berthomier
Riad Nouri
76′ Faneva Imà Andriatsima
Félix Tomi53′ 74′
72′ 86′ Franck Honorat
Jérémy Corinus
71′ Jonathan Damián Iglesias Abreu
Aliou Dembélé
Yohann Magnin
Qazim Laçi74′
86′ Mathias Pereira Lage
Mohamed Youssouf84′
76′ Florian Ayé
Caleb Zady Sery

Wyjątkowa nieporadność napastników Clermont 63 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Clermont 63, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.