Liga francuska - 3. kolejka Ligue 2: Valenciennes - Chateauroux 1-0 (0-0)

W starciu 3. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 12 września, drużyna Valenciennes wygrała z Chateauroux 1-0 (0-0). Mecz na Stade du Hainaut obejrzało 4 329 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-12 19:00 | Stadion: Stade du Hainaut | Widzów: 4329 | Arbiter: S. Palhies
Valenciennes FC
La Berrichonne de Châteauroux
1
0
B. Guillaume 67'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów zespół Chateauroux wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Leroya, zawodnika gości.

Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nama Fofana osłabiając tym samym drużynę gości. W 22. minucie Philippe Keny został zastąpiony przez Jérémy'ego Cordovala. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joffreya Cuffauta z Valenciennes, a w 43. minucie Rémiego Mulumbę z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie w zespole Valenciennes doszło do zmiany. Arsène Elogo wszedł za Emmanuela Ntima.

Jedyną bramkę meczu dla Valenciennes zdobył Baptiste Guillaume w 67. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Teddy Chevalier.

Między 68. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Valenciennes: Sessi D'Almeida, Baptiste Guillaume, na ich miejsce weszli: Mathis Picouleau, Metehan Güçlü. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo Leroya, Gilles'a Sunu zajęli: Alexandre Raineau, Guévin Tormin. W następstwie utraty gola trener Chateauroux postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Amira Nouriego i na pole gry wprowadził napastnika Abdoulrazaka Boukariego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 78. minucie Noah Diliberto został zmieniony przez Juliena Massona, a za Kévina Cabrala wszedł na boisko Moussa Guel, co miało wzmocnić drużynę Valenciennes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilyasa Chouarefa na Siriné Doucourégo.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Ibrahim Cissé z Chateauroux.

Chaker Alhadhur
29′ Joffrey Cuffaut
Ibrahim Cissé82′
Laurent Dos Santos
Nama Fofana16′
55′ Emmanuel Ntim
Joseph Yannick M'Boné
Maxime Spano Rahou
Léo Leroy11′ 76′
68′ Sessi Octave Emile D'Almeida
Rémi Mulumba43′
78′ Noah Diliberto
Amir Nouri76′
Teddy Étienne Chevalier
Gilles Christ Sunu76′
 67′ 68′ Baptiste Guillaume
Philippe Paulin Keny22′
78′ Kévin Cabral
Ilyas Chouaref82′
Yored Hillel Konaté
Rémi Pillot
Ismael Doukoure
Jérémy Cordoval22′
55′ Arsène Elogo Guintangui
Leandro Morante
78′ Julien Masson
Alexandre Raineau76′
68′ Mathis Christophe Picouleau
Abdoulrazak Boukari Fafadji76′
78′ Moussa Guel
Siriné Doucouré82′
68′ Metehan Güçlü
Guévin Tormin76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Chateauroux dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.